ماه صفر المظفرو اربعین

ماه محرم الحرام

پنل بالا

www.mrazavieh.org

درمحضر استاد

اخبارمدرسه

« شناخت حق مادر » امام سجّاد عليه السلام: وَ أمّا حَقُّ اُمِّكَ فَأنْ تَعلَمَ أنَّها حَمَلَتكَ حَيثُ لايَحتَمِلُ أَحَدٌ أَحَدا و أعطَتْكَ مِن ثَمَرَةِ قلب‌ها مالا يُعطِي أحَدٌ أحَدا؛ حقّ مادرت بر تو اين است كه بدانى او تو را در جايى حمل كرده است كه هيچ كس ديگرى را حمل نمی‌کند و از ميوه دلش آن به تو داد كه هيچ كس به ديگرى نمی‌دهد. امالى صدوق ، ص۴۵۳ / آينه يادها : ص 178وصیت نامه شهدا، راهنمای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن

رای دهی:  / 5
ضعیفعالی 

معاون آموزش مدرسه علمیه جامعه الرضویه

  • نقشه کنونی دشمن، تهاجم به ساحت مقدس ولایت فقیه است
  • دشمن در حال حاضر، فرهنگ کشور ما نشانه گرفته است

استاد حوزه علمیه خواهران مشهد با اشاره به این که وصیت نامه شهدا، راهنمای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است، گفت: وصیت نامه شهدا نگاه ما را به زندگی عوض می کند و به ما درس زندگی می دهد. 

 

خانم عامری فرد، استاد حوزه علمیه خواهران مشهد، امروز در نشست «جهاد و شهادت» که به مناسبت بزرگداشت خانواده شهید عامری فرد در سالن اجتماعات مدرسه علمیه جامعه الرصویه مشهد برگزار شد، گفت: یاد مرگ و یاد خدا، دو عامل بازدارنده از گناه است.

وی با اشاره به این که نگاه مردم در طول دفاع مقدس، نگاهی متفاوت بود، ابراز کرد: در زمان 8 سال دفاع مقدس، مردم در فشار زیادی قرار داشتند و همین امر سبب شده بود که هر لحظه به یاد خدا باشند و شهید شدن رزمنده ها، مردم را به یاد قیامت می انداخت.

این استاد حوزه علمیه خواهران مشهد گفت: مردم در دوران جنگ، همدل بودند؛ چرا که هدفی مشترک داشتند و آن پیروزی بر دشمن بود.

عامری فرد گفت: دو برادر من که یکی 15 سال و دیگری 20 سال داشت، در جنگ شهید شدند. مسعود که 15 سال داشت با دست کاری شناسنامه خود به جبهه رفت.

خواهر شهید عامری فرد افزود: جوان ها در زمان جنگ، فعال بودند و مسجد، پایگاه آن ها بود. برادران من نیز افزون بر این که در جبهه حضوری فعال داشتند زمانی هم که به مرخصی می آمدند، در پشت جبهه فعال بودند.

معاون آموزش مدرسه علمیه جامعه الرضویه مشهد به خطرات جنگ نرم اشاره و ابراز کرد: دشمن در حال حاضر، فرهنگ کشور ما نشانه گرفته است و از دورن فرهنگ را متلاشی می کند و برای رسیدن به این هدف خود زنان و دختران جامعه ما را هدف قرار داده است.

وصیت نامه شهدا، راهنمای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است

وی به وظیفه طلاب در برابر تهاجم فرهنگی اشاره و ابراز کرد: دشمن زنان را به ظواهر مادی مشغول کرده است تا از درون ایمان آن ها تضعیف شود و در این برهه زمانی، بانوان طلبه باید فرهنگ ساز خانواده ها باشند. 

 

این استاد حوزه علمیه خواهران مشهد به ویژگی های شخصیتی شهید عامری فرد اشاره کرد و افزود: حسن عامری فرد، عاشق ولایت بود، او عاشق امام و رهیری بود و تمام وجودش امام خمینی(ره) بود.

 

عامری فرد با اشاره به این که خدا، شهدا را انتخاب کرده بود، گفت: یکی از برادرانم غواص بود. مسعود عامری فرد 3 سال مفقود الاثر و حسن عامری فرد، 11 سال مفقود الاثر بود.

 

خواهر شهید عامری فرد به اهمیت مطالعه وصیت نامه شهدا اشاره کرد و افزود: مطالعه وصیت نامه شهدا، نگاه ما را به زندگی عوض می کند؛ وصیت نامه شهدا به ما درس زندگی می دهد و راه مقابله با تهاجم فرهنگی را در وصیت نامه شهدا می یابیم.

 

معاون آموزش مدرسه علمیه جامعه الرضویه مشهد به جایگاه ولایت فقیه اشاره و ابراز کرد: نقشه کنونی دشمن، تهاجم به ساحت مقدس ولایت فقیه است. نقضه شوم آن ها این است که جایگاه رهبر معظم انقلاب را پایین بیاورند و در میان وظیفه طلاب این است که مطیع آیت الله خامنه ای و گوش به فرمان، فرمایشان ایشان باشند و از رهبر مظلوم دفاع کنند.

احادیث در رابطه با رابطه با خدا
سه شنبه, 07 آبان 1392
 حدیث (1) امام على عليه السلام : إنَّ العَبدَ إذا اَرادَ... ادامه مطلب...
IMAGE
مودّت امام حسین علیه السّلام
شنبه, 02 آبان 1394
حجت الاسلام والمسلمین استادسائلی حفظه الله تعالی:... ادامه مطلب...
وقت و زمان (2)
یکشنبه, 30 مهر 1396
بارها و بارها از امام سؤال می­کردند که چه دعاهایی را... ادامه مطلب...
IMAGE
دیده شدن خدا درقران
دوشنبه, 23 شهریور 1394
دیده شدن خدا درقران ما معتقديم كه خداوند از ديده شدن... ادامه مطلب...
IMAGE
حکم جویدن و کندن پوست لب
سه شنبه, 05 بهمن 1395
حکم کندن پوست لب و گوشه انگشتان چیست؟ آیا باید جای آن... ادامه مطلب...