ماه محرم الحرام

ماه صفر المظفرو اربعین

پنل بالا

رهبری

اخبارمدرسهمجلس، عصاره ملت است

رای دهی:  / 6
ضعیفعالی 

عصاره ملت باید به عکس گرفتن با مبدأ جنایات افتخار کند؟

برای 12 کشته فرانسوی شمع روشن کردید، برای 200 مسلمان چه می‌کنید؟

افتخار برخی نمایندگان به گرفتن عکس سلفی با دیپلمات خارجی مایه تأسف است

جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

خطبه دوم ـ امام بزرگوار فرمودند «مجلس، عصاره ملت است»، ملتی که نماد حماسه، غیرت و مقاومت است آن‌وقت عصاره ملت ما بروند با موگرینی عکس بگیرند!

آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه امروز 20 مردادماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با اشاره به وضعیت رژیم صهیونیستی در منطقه و روند اضمحلال آن، اظهار کرد: ما در یک نگاه گذرا، جریان اسرائیل به‌عنوان مهره ساخته‌وپرداخته استکبار جهانی در این منطقه را اگر از گذشته به یاد بیاوریم، یک جریان در حال نابودی و اضمحلال است؛ در ژوئن 1967، قریب به 50 سال گذشته آمریکا اراده کرد در قالب 80 میلیون عرب، 2 میلیون صهیونیست مقابله کردند، 80 میلیون عرب را به خاک هلاکت رساندند، اراضی همه کشورهای عربی را تصرف کردند، در یک جنگ 6 روزه، دو میلیون انسان ذلیل منفور بر 80 میلیون عرب پیروز شدند.

 

ایشان ادامه داد: از این موقعیت 40 سال گذشته، بعد از 40 سال در این توطئه نظامی نابرابر و اسرائیل به‌عنوان قدرت منحصربه‌فرد منطقه تصمیم‌گیرنده بود، تمام کشورهای منطقه و دنیای اسلام از قدرت اسرائیل و از تهدید اسرائیل هراس داشت، به هر طرف اراده می‌کرد حمله می‌کرد و بر حسب ترس و وحشتی که مسلمانان از اسرائیل داشتند، راه را بر تجاوز او باز می‌کردند بااینکه آمریکا و انگلیس تصمیم گرفتند برای یک‌زمان همه مسائل را یکسره کنند و اسرائیل را بر منطقه حاکم کنند، جنگی را برنامه‌ریزی کردند که در این جنگ همه امکانات استکباری به کمک اسرائیل آمد و به گفته رایس، وزیر خارجه آن روز آمریکا که گفت در این جنگ، ما خاورمیانه جدیدی تشکیل خواهیم داد و با این کیفیت تجاوز را به‌طرف لبنان شروع کردند، بچه‌های سینه‌چاک جان‌به‌کف شیعه حزب‌الله لبنان در مقابل آنان ایستادند.

 

قدرت اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی در منطقه از بین رفت

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این جنگ 33 روزه، دو نتیجه برای منطقه به‌جا گذاشت، عنوان کرد: 33 روز جنگ ادامه پیدا کرد، با ذلت و شکست سنگین اسرائیل و صهیونیست‌ها و پیروزی فوق‌العاده عزیزان جوان حزب‌الله، این جنگ به پایان رسید؛ دو جریان متفاوت درنتیجه این جنگ به وجود آمد، یک جریان و یک وضعیت مربوط به صهیونیست‌ها بود، آنان از همان لحظات پایان جنگ به شکست سنگین خود در این جنگ اذعان کردند؛ هراسی که مسلمانان از قدرت اسرائیل در منطقه داشتند درنتیجه پیروزی حزب‌الله از بین رفت، موساد که به‌عنوان تنها قدرت اطلاعاتی منطقه می‌دانستند، این عنوان و این شخصیت برای این جریان اطلاعاتی به‌کلی نابود شد.

ایشان افزود: در خورد رژیم صهیونیستی یک اختلاف اعتقادی در ارتش و مردم اسرائیل به وجود آمد، از آن‌طرف حزب‌الله یک‌مشت جوان شیعه حزب‌اللهی جان‌برکف به‌عنوان نماد غیرت و حماسه در دنیای یک میلیارد و نیم مسلمان لقب گرفتند؛ حزب‌الله و شخصیت رهبری حزب‌الله، سید حسن نصرالله در صدر شخصیت‌های عربی منطقه درامد و از آن‌طرف، حزب‌الله کابوسی برای اسرائیل شد تا آن روز اسرائیل همه را تهدید می‌کرد اما امروز خود اسرائیل مورد تهدید حزب‌الله قرار دارد، امنیت لبنان هم در برابر تجاوز اسرائیل تأمین شد، قصه به‌عکس برگشت، اسرائیل تهدید بود برای کشورهای مسلمان، حزب‌الله برای وجود اسرائیل تهدید شد، این نتیجه جنگ 33 روزه به‌عنوان نماد حماسه و غیرت برای مسلمانان انقلابی برگرفته از آموزش انقلابی از انقلاب پیروزمند اسلام. «تکبیر»

 

جریان مقاومت در دنیا به‌عنوان نماد حماسه و غیرت مطرح است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی امروز مقاومت در برابر تمام بینش جهانیان به‌عنوان نماد حماسه و غیرت مطرح است، چه مسلمان و چه غیرمسلمان و عجیب اینجاست محور این مقاومتی که نماد حماسه و غیرت قرار گرفته است، ایران و انقلاب اسلامی ایران است؛ درصورتی‌که بناست ملت ایران و انقلاب اسلامی ایران و رهبر عظیم‌الشأن ایران اسلامی به‌عنوان محور مقاومت به‌حساب بیاید و با این عنوان شناخته شود، بنابراین مبدأ و منبع غیرت و حماسه در دنیای امروز شما مردم هستید و شما انقلاب مردم در عمل شما مردم است لذا با این کیفیت برخی از حوادث که در بدنه سیاسی جامعه ما به رخ می‌دهد که موجب تأسف و افسوس است.

 

افتخار برخی نمایندگان به گرفتن عکس سلفی با دیپلمات خارجی مایه تأسف است

ایشان افزود: امام بزرگوار ما فرمودند «مجلس، عصاره ملت است»، ملتی که نماد حماسه و غیرت است، ملتی که محور مقاومت است که غیرت آفرین است، عصاره این ملت بیاید با یک زن اروپایی دیپلمات، افتخار کنند و عکس سلفی بگیرند، این مایه افسوس و حسرت است؛ بااینکه امام فرمودند مجلس عصاره ملت است، اگر این ملت نماد مقاومت است و این مقاومت نماد غیرت و حماسه در دنیا هست که هست، آن‌وقت عصاره این افتخار کند با یک زن دیپلمات غربی بخواهد با او عکس بگیرد و به او اظهار وابستگی کند، زنی که به‌عنوان نقطه متمرکز حمایت و پشتیبانی از اسرائیل است در اتحادیه اروپا و زنی که در مقابل تهدیدهای نابکارانه و ضد برجامی آمریکا حاضر نشد اعتراض کند که این تحریم‌ها با برجام متناقض است.

آنان این‌طور برخورد کنند آن‌وقت عصاره ملت یک عده بریزند و افتخار کنند به وابستگی به چنین عنصری، این در مقابل نماد عزت و غیرت ملت مایه افسوس و تأسف نیست؟

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که منظور از تعامل با جهان، صرف میلیاردها تومان پول برای پذیرایی و تفرج عناصر خون‌آشام انگلیسی نیست، گفت: مقام معظم رهبری در حکم تنفیذ ریاست جمهوری، سه مسئله را معین کردند که یکی تعامل با جهان بود، معنای تعامل با جهان چیست؟ صرف میلیاردها برای آمدن یک عده عناصر ضعیف‌النفس و ضعیف در عرصه سیاست جهانی که برترین و بالاترین آنان، شخص دوم سیاست خارجی انگلیس خون‌آشامی است که دو قرن است جز مصیبت و رذالت برای ما چیزی نیافریده است، آیا تعامل با جهان معنایش این است؟ میلیاردها خرج کنند در یک مراسم رسمی بیایند، پذیرایی‌های مفصل و رفت‌وآمدهای متنوع و گوناگون در تفریح و تفرج در این مملکت، این معنای تعامل با جهان است؟ ما داریم چه می‌کنید؟

 

آیا این سیستم عمل باعث افتضاح این ملت در دنیا نخواهد شد

ایشان خاطرنشان کرد: ما مردم از نظر دنیا محور مقاومت شناخته شدیم، آیا این آبروی ملت را نمی‌برد؟ آیا این ملت را در جهان بدنام نمی‌کند؟ آیا این سیستم عمل‌ها باعث افتضاح این ملت در دنیا نخواهد شد و در برابر چشم مسلمانانی که در اطراف‌واکناف به ما چشم دوخته‌اند و در برابر استکبار ناپاک به ما امیدوار هستند، این حرکت‌ها، ژست‌ها و برنامه‌ها چه خواهد کرد؟ یعنی ما بیاییم و دغدغه‌مان این بشود عکس گرفت با موگرینی! این بشود دغدغه دولت و مجلس؟ مذاکره با دشمن و برجام بشود دغدغه، آن‌وقت کنار گوش ما وهابیت ناپاک در یک عملیات مشترک طالبان و داعش به یک روستای شیعه‌نشین میررزااولنگ افغانستان حمله کنند و 200 شیعه را مقابل چشم عزیزانشان سر ببرند و 45 زن و دختر ناموس صدیقه اطهر را به بردگی بکشند و ببرند و ما دغدغه‌مان این باشد که فقط با اروپا و آمریکا بسازیم و تعامل کنیم؟

 

برای 12 کشته فرانسوی شمع روشن کردید، برای 200 مسلمان چه می‌کنید؟

امام‌جمعه مشهد مقدس با اشاره به عملکرد دوگانه غرب دوستان با جنایت تروریست‌ها، تصریح کرد: در مقابل 12 کشته شارلی ابدو در فرانسه دستگاه دیپلماسی ما تسلیت گفت، یک عده طرفداران دولت رفتند جلو سفارت فرانسه شمع روشن کردند، روز گذشته 200 مسلمان را مقابل چشم بچه‌هایشان سر بریدند، 200 شیعه علی ولی‌الله گو را، ناموس صدیقه اطهر را ناپاکان مزدور آمریکایی وهابی طالبان و داعش به بردگی بردند و آنان را به‌عنوان یک کافر تصرف کردند. «مرگ بر آمریکا»

 

داریم «مرگ بر آمریکا» را به‌طرف خودمان برمی‌گردانیم

ایشان با انتقاد شدید از مواجهه منفعلانه دولت در برابر شهادت مسلمانان افغانستان و شارلی ابدو فرانسه، گفت: ما داریم «مرگ بر آمریکا» را به‌طرف خودمان برمی‌گردانیم، مگر آمریکا چه می‌کند؟ ما هم داریم همین کار را می‌کنیم، دغدغه ما شده فقط ساختن، خوشایند و رضایت آنان اما کنار گوشمان این حوادث رخ می‌دهد و با یک محکوم کردن تشریفاتی قضیه را تمام می‌کنیم می‌رود، این‌ها شیعه هستند، علاقه‌مند به امام رضا هستند، علی ولی‌الله گو هستند، درعین‌حال باید با یک محکوم کردن کار تمام شود؟ بعد عصاره ملت ما بروند با موگرینی عکس بگیرند!

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: ما معتقدیم این کشور قبه الاسلام است، تنها نقطه‌ای روی کره زمین است که دم از قرآن، اسلام و شریعت اسلام می‌زند و معتقد است حکومتی مطابق شریعت در اینجا تشکیل‌شده، آیا می‌تواند در برابر مظالم نابکارانه‌ای که بر شیعیان در کنار گوشش اتفاق افتاده بی‌تفاوت باشد؟ حداقل انتظار از دستگاه دیپلماسی کشور این است که هیأتی تشکیل دهند، این قصه را پیگیری کنند و وارد عرصه فعالیت شوند و در عرصه جهانی جهان اسلام برای همیشه اقدامی بشود که ریشه این جنایات قطع شود؛ این ناپاکان نجس العینی که در سوریه و عراق از جوانان مدافع حرم سیلی خوردند و نابود شدند، بیایند و به یک روستای افغانستان و یک‌مشت عناصر بی‌پناه شیعه حمله کنند و انتقام میدان‌های جنگ را از 45 زن و دختر جوان بی‌پناه بگیرند و ناموس این‌ها را مورد تجاوز قرار بدهند؟

 

عصاره ملت باید به عکس گرفتن با مبدأ جنایات افتخار کند؟

ایشان افزود: آدم‌های بی‌پناه و بی‌گناه غیرمسلح را سر ببرند؟ این ناپاکی‌ها و نابکاری‌ها در عرصه دنیا انجام می‌گیرد؛ این خانمی که می‌خواهید با او عکس بگیرید، مبدأ همین جنایات است آن‌وقت عصاره ملت افتخار کند با این‌ها عکس بگیرد، ما به کجا می‌رویم و چه مسیری را در عرصه سیاسی، اجرایی، جامعه و انقلاب انتخاب کردیم؟ وضع ما به کجا باید بینجامد؟ ممکن است از این بدتر هم پیش بیاید؟ چشم ما باز است و این مراحل و مناظر را می‌بینیم؟