ماه محرم الحرام

ماه صفر المظفرو اربعین

پنل بالا

رهبری

اخبارمدرسهشیطان‌شناسی از نگاه قرآن

رای دهی:  / 9
ضعیفعالی 
  • مقاومت مردم در برابر تحریم‌ها
  • مردم برای حل مشکلات به‌پا می‌خیزند
  • باید با دقت در زندگی خود ببینیم در کدام حزب هستیم
  • انقلاب ما وابسته به مکتب جعفری است
  • حزب الشیطان کسانی هستند که همواره زیان می‌کنند
  • همه قراداد هاشان خاک و خاکستر می شود
  • خطبه اول_ حزب الشیطان قومی هستند که مغضوب خداوند هستند و اینها کسانی هستند که زیان می‌کنند، اینها ضرر میکنند و همه قراداد هاشان خاک و خاکستر می شود و همه کسانی که دنبال اینها هستند هم متضرر می شوند

آیت الله علم الهدی در خطبه اول نماز جمعه 15 تیر ماه ۱۳۹۷ که در حرم مطهر امام رضا(علیه السلام)برگزار شد ضمن اشاره به مطالب گذشته در بحث شیطان شناسی بیان کرد: کلام ما در خطبه نخست در موضوع شیطان‌شناسی از نگاه قرآن بود و در هفته گذشته در مورد حزب‌الشیطان بحث شد. ذات مقدس پروردگار این حزب الشیطان را تبیین کرده و امروز در باب حزب‌الله بحث می‌شود زیرا بر مبنای قرآن جامعه در یک قطب‌بندی حزب الشیطان و حزب‌الله تقسیم می‌شود.

 

وی گفت: آیه ۱۹ سوره مجادله تبیین حزب الشیطان بود و سخن امروز ما درباره حزب الله است و خدا در آیه ۲۲ حزب الله را در برابر حزب الشیطان تبیین می کند. خدا در این آیه میفرماید « لا تَجِدُ قَوْماً یُؤْمِنُونَ بِاللَّـهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ یُوادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّـهَ وَ رَسُولَهُ وَ لَوْ کانُوا آباءَهُمْ أَوْ أَبْناءَهُمْ أَوْ إِخْوانَهُمْ أَوْ عَشِیرَتَهُمْ أُولئِکَ کَتَبَ فِی قُلُوبِهِمُ الْإِیمانَ وَ أَیَّدَهُمْ بِرُوحٍ مِنْهُ وَ یُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدِینَ فِیها رَضِیَ اللَّـهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ أُولئِکَ حِزْبُ اللَّـهِ أَلا إِنَّ حِزْبَ اللَّـهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ»

 

وی با ترجمعه این آیه بیان داشت: خدا می فرماید "هـیـچ قـومـى نـخـواهـى یـافـت کـه ایـمـان بـه خـدا و روز جـزاء داشـتـه بـاشـد و در عـیـن حـال بـا کـسـانـى کـه بـا خـدا و رسـولش دشـمنى مى کنند دوستى کند هر چند دشمن خدا و رسـول پـدران و یـا فـرزندان و یا برادر انشان و یا قوم و قبیله شان باشد، براى این کـه خـداونـد در دلهـایـشـان ایـمـان را نوشته و به روحى از خودش تأییدشان کرده و در جناتى که نهرها در زیر درختانش جارى است داخلشان مى کند تا جاودانه در آن باشند خدا از ایشان راضى شد و ایشان از خدا راضى شدند اینان حزب خدایند، آگاه ! تنها حزب خدا رستگارند"

 

نماینده ولی‌‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه حزب‌الله کسانی هستند که ولایت حضرت علی(ع) و رسول الله(ص) را پذیرفته‌اند بیان کرد: در سوره مجادله نیز عنوان شده حزب‌الله کسانی هستند که ولایت دشمنان اهل بیت(ع) را نپذیرفته، حزب‌الله از خط ولایت حضرت علی(ع) و رسول‌الله(ص) پیروی می‌کند.حزب الله کسانی هستند که ولایت خدا و پیامبر(ص) و علی(ع) را پذیرفته است

 

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: حزب الله ولایت پذیر از خط محمد(ص) و علی(ع) است و حزب الشیطان دسته و جریان اجتماعی که شیطان از پشت سر او را رهبری میکند در حالی که برآنها مسلط است این جریان اجتماعی  ولایت را از دشمنان خدا و کسانی که طرح دوستی و آشنایی و برقراری رابطه با قومی که " الَّذِینَ تَوَلَّوْا قَوْماً غَضِبَ اللَّـهُ عَلَیْهِمْ" یعنی مورد غضب خدا هستند را دارند، یعنی با کفار با مشرکین و جریان های استکباری رابطه دوستی برقرار میکنند یا پیرو و وابسته و دلبسته به آنها می شوند یا وابستگی فکری و اعتقادی به آنها پیدا می کنند اینها میشوند حزب الشیطان و شیطان آنها  را از عقب هدایت و راهبری میکند

 

آیت الله علم‌الهدی ادامه داد: باید حزب الشیطان را بشناسیم و کسانی که بناست با جریانات مغضوب خدا و عناصر کفر و استکباری که مورد غضب پروردگار هستند ارتباط داشته باشند بدانند که اگر با جریانها مغضوب خدا ساختند و چشمشان را به دست آنها دوختند تا ببینند انها چه می گویند و چه می کنند اینها حزب الشیطانند

 

وی خاطرنشان کرد: حزب الشیطان قومی هستند که مغضوب خداوند هستند و اینها کسانی هستند که زیان می‌کنند، اینها ضرر میکنند و همه قراداد هاشان خاک و خاکستر می شود و همه کسانی که دنبال اینها هستند هم متضرر می شوند اما حزب‌الله کسانی هستند که با دشمن خدا و پیامبر(ص) رابطه برقرار نمی‌کنند و به او امید ندارد.  حزب الله"  یُوادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّـهَ وَ رَسُولَهُ وَ لَوْ کانُوا آباءَهُمْ أَوْ أَبْناءَهُمْ أَوْ إِخْوانَهُمْ أَوْ عَشِیرَتَهُمْ"  از دشمن خدا بریده است ولو اینها پدران و پسران و برادران باشند. اینها یُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدِینَ فِیها رَضِیَ اللَّـهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ هستند یعنی در جناتى که نهرها در زیر درختانش جارى است داخلشان مى کند تا جاودانه در آن باشند خدا از ایشان راضى شد و ایشان از خدا راضى شدند

 

آیت الله علم الهدی افزود: برادران و خواهران این آیات در تبیین حزب الله و حزب الشیطان برای ما خط ساز و بینش آفرین است و باید با دقت در زندگی خود ببینیم در کدام حزب هستیم

 

مقاومت مردم در برابر تحریم‌ها

 مردم برای حل مشکلات به‌پا می‌خیزند

جمعه۱۵تیر ۱۳۹۷

خطبه دوم_ اقدامات جهادی مردم در هفته گذشته نمایشگر این واقعیت است که ما در هر شرایطی که قرار بگیریم و هر نوع تهدیدی و تحریمی بر ما وارد شود، مردم خودشان برای حل مشکلات به پا می‌خیزند.

آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته، 8 تیرماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با اشاره به سالروز دستگیری حضرت موسی بن جعفر(ع) و اعزام ایشان به زندان کوفه بیان کرد: این روزها سرآغاز یک مصیبت دردناک برای اهل بیت(ع) است.

 

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته یک نمایشگاه عظیم از اثربخشی حرکات جهادی بود خاطرنشان کرد: در این چند روز لمس شد که حرکات جهادی در جامعه ما بزرگترین عامل در مقابل تهدید و تحریم و مخالفت دشمن است و عزت و اقتدار و عظمت ما را تامین می‌کند. در سه چشمه شاهد حرکات جهادی بودیم. یکی در مسئله به‌کارگیری ستاره خلیج فارس که کشور را در بنزین خودکفا می‌کند و بنزین و گازوئیل را که بزرگترین ماده و عامل چرخه اقتصادی خرد کشور است را توسعه می‌دهد و اگر روزی اجانب بخواهند ما را تحریم کنند خودکفا هستیم و این حرکت توسط سپاه و دستگاه اقتصادی آن صورت گرفت و این در عین تحریم و محاصره ما در جریان اقتصادی بود.

 

خطیب جمعه مشهد مقدس اظهار داشت: این یک حرکت جهادی در گرمای 55 درجه بود اما جریان دوم حرکت جهادی، حرکت جهادی ارزشمند در مقابل مضیقه آب خوزستان و خرمشهر و آبادان بود. مشکلی در آب آشامیدنی این عزیزان در آن گرمای طاقت فرسا شکل گرفت و حرکات جهادی از تمام آحاد جامعه برای تامین آب شرب صورت گرفت و آستان قدس رضوی نیز حرکت ارزشمندی صورت داد و به بنیاد کرامت دستور داده شد که آب حمل شود و در این عرصه فعالیت و خدمت جهادی صورت گرفت.

 

آیت الله علم‌الهدی افزود: حرکت سه شیفته و جهادی در قرارگاه خاتم الانبیاء نیز سبب شد آب شیرین به خرمشهر و آبادان و روستاهای اطراف برسد. نهاد مقدس سپاه پاسداران و در صحنه و عرصه بودن مردم نیز بسیار مهم بود و یک امام جمعه دلسوز هماهنگ با مردم خودش وارد قضیه شد و مردم نیز وارد عرصه شدند تا آب شیرین به مردم برسد و این برای ما نمایشگر این واقعیت است که در هر شرایطی که باشیم و دشمن هر گونه ما را تهدید و تحریم کند این مردم به پا خاسته خودشان در عرصه حل مشکلات هستند و از حرکات جهادی استقبال کرده و این مهم دشمن ما را ضعیف و زبون و نومید می‌کند.

 

وی تصریح کرد: حرکت جهادی سوم از سوی نیروی انتظامی برای دستگیری اخلالگران اقتصادی بود که با قدرت اطلاعاتی و نیروی اجرایی اخلالگران را دستگیر کردند و بر اسناد و وضعیت اینها راه یافتند و با همه تلاشی که صورت دادند اما از چنگ نیروهای قهار و مقتدر انتظامی ما نتوانستند فرار کنند. مردم در مضیقه معیشت و در التهاب هستند و مانند کباب روی تابه در نابسامانی اقتصادی می‌سوزند اما نیروی انتظامی به کمک آمد و ریشه ناپاک اقتصادی را از بین برد.

 

آیت الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه پس از این حرکت نیروی انتظامی مردم چشمشان به نیروی انتظامی است اظهار داشت: این چپاولگران در یک مقطع سه ماهه زندگی مردم را به هم زدند و فساد آنها از هر جانی و قاتلی بیشتر بود و امیدواریم حرکتی مطابق انتظار مردم صورت بگیرد و دستگاه دیگری که باید به دنبال این عملیات ارزشمند و مقتدرانه نیروی انتظامی به حرکت دربیاید دولت است. مسئله دو تن سکه اگر در افسانه‌های قدیمی هم عنوان می‌شد کسی باور نمی‌کرد اما در این سه ماه و چند روز ابتدای امسال یک عنصر ناپاک 2 تن سکه استخراج کرده و دزدیده است. این چه مدیریت اقتصادی است؟ این‌ها چه مدیرانی هستند که جریان اقتصادی کشور را به صورت دو تن سکه و یک گنج افسانه‌ای دربیاورند و بدزدند؟ به گفته نمایندگان مجلس دولت در ترمیم تیم اقتصادی اهتمام کند.

 

وی ادامه داد: این مطالبی است که شما شنیده‌اید. آنچه مهم است این است که اقتدار متعلق به نیروی انتظامی است اما اصل قضیه چیز دیگری است. همه باید بفهمند این مملکت صاحب دارد که اجازه نمی‌دهد اقشار آسیب‌پذیر به نان شب محتاج باشند و دزد بیاید اموال را ببرد. نظام و انقلاب ما وابسته به مکتب جعفری است و باید مراسم روز شهادت ایشان با عظمت برگزار شود تا این ارادت و وابستگی به دنیا نشان داده شود و تجمع عظیمی در میدان شهدا در این راستا تشکیل می‌شود.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: 21 تیرماه نیز مصادف با روز عفاف و حجاب است و صاحب و متولی این عفاف و حجاب خواهران قهرمان آفرین و مجاهد و مدافع از حریم عفت و حجاب هستید و راهپیمایی این روز نیز به خواهران تعلق دارد.

 

 


 

alamolhoda.com