حضرت خدیجه سلام الله علیها

شمه ای از فضایل خدیجه سلام الله علیها

رای دهی:  / 7

این حدیث در کتاب های حدیثی شیعه و اهل سنت آمده که رسول خدا-صلی الله علیه و آله-فرموده:

«کمل من الرجال خلق کثیر و لم یکمل من النساء الآمریم،و آسیه امراة فرعون،و خدیجة بنت خویلد،و فاطمة بنت محمد»[1]

یعنی از مردان گروه زیادی به کمال رسیدند ولی از میان زنان جز چهار زن کسی به مرحله کمال نرسید:مریم،و آسیه همسر فرعون،و خدیجه دختر خویلد،و فاطمه دختر محمد.

ادامه مطلب: شمه ای از فضایل خدیجه سلام الله علیها

حضرت خدیجه کبری سلام الله علیهادرقرآن

رای دهی:  / 6
برای دانلود فایل مورد نظر روی نام فایل درداخل کادر زیر کلیک بفرمایید:
فایلتوضیحاتدانلود نماییدحجم فایل
دانلود این فایل (_حضرت_خديجه_سلام_الله_عليها.zip)دانشنامه حضرت خدیجه سلام الله علیهادانشنامه حضرت خدیجه سلام الله علیها در قالب ورد لطفا پس از دانلود از حالت فشرده خارج نمایید.دانلود باذکر یک صلوات برای تهیه کنندگان259 Kb

مدرسه علمیه رضویه آياتي از قرآن كه از نگاه احاديث و مفسران در باره حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها نازل شده و يا درارتباط با ايشان مي باشند .

(1)- سوره فرقان/ 74

«وَ الَّذينَ يَقُولُونَ رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّيَّاتِنا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقينَ إِماماً»
و كساني كه مي‌گويند:

ادامه مطلب: حضرت خدیجه کبری سلام الله علیهادرقرآن

حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها

رای دهی:  / 5

حضرت خدیجه کبری سلام الله علیهاخدیجه کبری(س)، مشهور به ام المؤمنین، نخستین همسر پیامبر اسلام(ص) [و نخستین زن مسلمان] است. وی دختر خُوَیلِد بن أسد بن عبدالعُزّی بن قُصَی از اشراف قریش بود. مادرش، فاطمه بنت زائدة الاصم از اولاد عامربن لؤی است. در زمان جاهلیت به خدیجه(س) «طاهره» می‌گفتند و پیامبر(ص) نیز لقب «کبری» به او داد. خدیجه(س) قبل از بعثت به ازدواج پیامبر اسلام(ص) در آمد.[۱] همه فرزندان پیامبر(ص) به جز ابراهیم، از بطن خدیجه(س) بودند که شامل ۲ پسر به نامهای قاسم و عبدالله(که طیب و طاهر از القاب عبدالله است و نام فرزندان دیگرِ رسول الله نیست) و ۴ دختر به نامهای زینب، رقیه، ام کلثوم و فاطمه(س) است.

ادامه مطلب: حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها