امام علی علیه السلام

عید غدیر خم

رای دهی:  / 9

  

در فرهنگ مسلمانان، بعضی روزها به دلیل برکت و خیری که در آنهاست، عید نامیده شده است. یکی ازاین روزهای والامقام، روز عید غدیر خم، یعنی هیجدهم ذیحجه است که از سوی رسول گرامی اسلام، برترین عید امت لقب گرفته است.

ادامه مطلب: عید غدیر خم

جشن میلاد مولی علی علیه السّلام

رای دهی:  / 4

جشن میلاد مولی علی علیه السّلام

پيامبر صلى ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله:

اَلرّوحُ وَ الرّاحَةُ وَ الفَلَجُ وَ الفَلاحُ وَ النَّجاحُ وَ البَرَكَةُ وَ العَفوُ وَ العافيَةُ وَ المُعافاةُ وَ البُشرى وَ النَّصرَةُ وَ الرِّضا

ادامه مطلب: جشن میلاد مولی علی علیه السّلام

مهم ترين روش هاى تربيت از منظر امام على (عليه السلام )

رای دهی:  / 6

امام على (عليه السلام ) روش الگويى 

روش شناسى و بررسى شيوه هاى تربيتى ، در نظام تعليم و تربيت اسلامى جايگاهى ويژه دارد. در واقع ، درخت پر ثمر تربيت ، آن گاه به بار مى نشيند كه نكات تربيتى در قالب شيوه هاى درست و مناسب به اجرا در آيد. امام على (عليه السلام ) در سيره تربيتى خويش روش ها و شيوه هايى را به كار گرفتند كه كشف و بررسى آنها، ره توشه بزرگى براى پيروان راستين آن حضرت به شمار مى آيد. بر اين اساس ، در اين بخش ، روشهاى تربيت در اسلام از ديدگاه امام على (عليه السلام ) بحث و برسى مى شود.

ادامه مطلب: مهم ترين روش هاى تربيت از منظر امام على (عليه السلام )

على علیه السلام در منظر قرآن و روايات تفسيرى

رای دهی:  / 13

     علی علیه السلامقرآن كريم اساس معارف مسلمانان به شمار مىآيد. از اين رو جا دارد در سال پيروى عملى از سيره امام على علیه السلام سيماى قرآن ناطق را در كتاب نور و هدى مشاهده كنيم. شيوه رايج در اين باره نقل روايات فضايل امام علیه السلام به ترتيب آيه ها و يا احيانا با محور قرار دادن ارزشهاى امام علیه السلام است و چون به اين سبك آثار فراوانى هست(1) و بهتر است از كارهاى تكرارى پرهيز و به تحقيقات افزوده شود; بى هيچ ادعايى(2) سخنانى در اين زمينه از بزرگان نقل و بررسى مى شود شايد مفيد و موثر افتد.

ادامه مقاله لطفا کلیک بفرماییو:على علیه السلام در منظر قرآن و روايات تفسيرى

سیره اخلاقی حضرت علی علیه السلام

رای دهی:  / 29


سیره اخلاقی حضرت علی علیه السلام

مقدمه   

سپاس خدایی را سزاست که ما را به دین پاینده و صراط المستقیم هدایت فرمود، و درود و تحیات الهی بر رسول مکرم اسلام و اهل بیت طاهرینش باد؛ آنانی که گوش جان سپردند به سخنانشان عامل رفعت و صعود شیعیانشان به برترین مدارج است و نفرین خدا بر آنان که همانند شب تاریک، و مایه ی ظلمت دیگران هستند.

انسان در زندگی خود در جستجوی الگویی است که بتواند هم در دنیا زندگی مطلوبی داشته باشد و هم در آخرت به مدارج کمال برسد. با توجه به این که ماشیعه هستیم، اهل بیت علیهم السلام الگوی مناسبی هستند که ما در اینجا سیرة حضرت علی علیه السلام را انتخاب کرده ایم.

ادامه مطلب: سیره اخلاقی حضرت علی علیه السلام
شیوه های تبلیغ قسمت سوّم
دوشنبه, 24 آذر 1393
 نمونه ها ده دستور مهم برای مبلغان « ادع الی سبیل ربک... ادامه مطلب...
IMAGE
طبّ الرّضاعلیه السّلام یارساله ذهبیّه
چهارشنبه, 04 شهریور 1394
طب الرضا یا رساله ی ذهبیّه یا مذهّبه، نوشتاری در دانش... ادامه مطلب...
IMAGE
كوثر نوری به كویر قمی
یکشنبه, 25 مرداد 1394
مرغ دلم راهی قم می شود     در حرم امن تو گم می شود عمه... ادامه مطلب...
IMAGE
نشست علمی پژوهشی زن و خانواده5
چهارشنبه, 17 مرداد 1397
عدالت جنسیتی در مفهوم جهانی، مقارن با فقه اسلامی است... ادامه مطلب...