بیانیه عفاف وحجاب مدرسه علمیه رضویه

رای دهی:  / 7
ضعیفعالی 

بیانیه عفاف وحجاب مدرسه علمیه رضویهباسمه تعالی

"بیانیه  روز ملی عفاف و حجاب "مدرسه علمیه رضویه

 پوشش اسلامى از احكام ضرورى اسلام است. احکام الهی مربوط به پوشش زنان با حکمت مدبّرانه الهی صادرگردیده است. زنان  با عنصر حجاب اسلامی، به تهذیب، تزکیه نفس و ملکات نفسانی خود می پردازند، بلکه زمینه قرب و رضای  الهی را برای خود و خانواده هایشان فراهم می سازند و نیز

باعث گسترش روزافزون امنیّت اجتماعی و رشد معنوی همه آحاد جامعه می گردند.همه مردم در مقابل سلامتی جامعه مسئول اند و مسئولیت مهم تر در این باره بر دوش  بانوان است.چرا که حجاب بهترین و محکم ترین دلیل حضور سالم زن در اجتماع است؛ لذا  بر مردم آگاه و بصیر ایران اسلامی است که نگذارند دشمنان فضیلت با عوام فریبی کشف حجاب را دست مایه ی متمدن ساختن  زنان معرفی نمایند و آشکارا به مبارزه به آموزه های دینی بپردازند و بنیان  های اعتقادی و فرهنگی و نیز پایبندی به ارزش های اخلاقی  جامعه را ضعیف کنند. جبهه كفر و الحاد و دشمنان دين خدا در طول تاريخ از ترويج فساد و فحشا به عنوان يك سلاح كارآمد در مسير مقابله با جبهه حق بهره برده‌اند و اين حربه شوم و غيرانساني امروز بيش از هر مقطع ديگري از تاريخ بشر به كار گرفته مي‌شود.

رهبر انقلاب بارها با استفاده از مفاهيمي مانند تهاجم فرهنگي، شبيخون و قتل عام فرهنگي، ناتوي فرهنگي و سرانجام مفهوم جنگ نرم، اين مهم را يادآوري نموده و هوشياري جامعه و مسوولان را در برابر اين شيوه تهاجمي خواستار شده‌اند.

استکبار جهانی تمام نقشه‌های شوم خود را در جهت گسترش فرهنگ برهنگی و حجاب گریزی به کار گرفته است و با تمام قوا تلاش برای تغییر سبک زندگی زنان ایرانی در موضوع عفاف و حجاب را دارد، رواج شبکه های ماهواره ای و غربی در میان خانواده های ایرانی منجر به از هم گسستگی نهاد خانواده اصیل ایرانی و سست شدن پایه های اعتقادی خانواده ها شده است.  اين كلام امير مومنان را که فرمودند: "واي بر ملتي كه از درون خانه‌اش مورد تهاجم قرار گيرد! چنين ملتي حتما ذليل خواهد شد"! را به دلسوزان نظام اسلامی نظام گوشزد مي‌كنيم:" توجه به كارهاي زيربنايي نبايد مانع برخورد با مسائل ضدفرهنگي شود. امروز كه دشمنان با سوءاستفاده از امكانات ماهواره‌اي و اينترنتي از زنان به عنوان ابزار رسيدن به اهداف ضد‌اسلامي استفاده مي‌كنند، نقش زنان مسلمانان در مقابله با اين هجمه‌ها بسيار مهم و بي‌بديل است.

طلاب و اساتید مدرسه علمیه رضویه  بر خود واجب و لازم می داند در این جنگ نرم با پاسداری علمی وعملی از حماسه گسترش فرهنگ پاکی و حیا و دفاع از حریم احکام نورانی حجاب قیام نمایند وبه ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و با احیا سنت حسنه امر به معروف و  دعوت  زنان پاک سیرت و فهیم به حجاب، همچنان راه را بر نفوذ دشمنان کور دل ببندند و ادامه دهنده راه کسانی باشند که با خون خود از اسلام و انقلاب اسلامی دفاع نمودند .

زنان فرهیخته و مسلمان ایرانی، با حمایت از حریم حیا و عفاف در مقابل تهاجمات بی امان دشمنان اسلام و انقلاب ایستاده و خوب می دانند که این انقلاب تا ابد مدیون خون شهدا، و ايثارگراني است  كه همه هستي خود و عزيزانشان را فداي نظام و انقلاب اسلامي نموده‌اند .

خواسته ما از مسوولان قضايي و اجرايي كشور، جدي گرفتن توصيه رهبر معظم انقلاب در مسير برخورد با مسائل ضد فرهنگي است! امیدواریم ضمن پیگیری و برخورد صحيح قانوني و قاطع با پديده بدحجابي دستورات لازم را در جهت اجرایی شدن قوانین  عفاف و حجاب  اسلامی صادر فرمایند .عدم پیگیری وظایف شفاف و مهم دستگاه های متولی در امر گسترش حجاب و عفاف ممکن است کشور را با چالش های گسترده ای در فرهنگ عمومی و در بستر خانواده ها مواجه کند که البته پیامدهای آن نیز جبران ناشدنی است .

از حوزه های علمیه، مراکز علمی و دانشگاهی، مديران رسانه‌ها به ويژه رسانه ملي خواستاريم در اين مهم همگام با مردم مسلمان ايران، با استفاده از تمامي امكانات خود وارد عمل شوند و با  تشريح علمي مفاسد و پي‌آمدهاي فاجعه‌بار گسترش منكرات و بي‌حجابي پرداخته و جامعه را به سوي رعايت احكام و ارزش‌هاي اخلاقي و ديني به ويژه در حوزه پوشش، تشويق و ترغيب كنند.

با اميد و استعانت از پروردگار متعال در انجام این مهم و آرزوی فرج یگانه منجی عالم بشریت، بايد كوشش كنيم تا فرهنگ حیا و عفاف در عالم تحقق پيدا كند و مقدمات ظهورحضرت بقیه الله الاعظم فراهم شود .                                            مدرسه علمیه رضویه