بیانیه شورای برنامه ریزی مدیریت حوزه علمیه خراسانبه مناسبت روز قدس

رای دهی:  / 4
ضعیفعالی 

مدرسه علمیه رضویه

مدرسه علمیه رضویّه نیز با اعلام همراهی با بیانیه و عنایت به وظیفه و تکلیف خویش و لبیک وپاسخ به ندای رهبرمعظم انقلاب وعلمای اعلام دراین راهپیمایی شرکت خواهد نمود.

 شورای برنامه ریزی مدیریت حوزه علمیه خراسان از علما، اساتید، روحانیون و آحاد مردم خواست تا در راهپیمائی روز قدس شرکت فعال داشته باشند.

باسمه تعالي

إِنِ اسْتَنْصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ إِلاَّ عَلى‏ قَوْمٍ بَيْنَكُمْ وَ بَيْنَهُمْ ميثاقٌ وَ اللَّهُ بِما تَعْمَلُونَ بَصير

انفال /72

نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به تدبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران به نام روز جهانی قدس، فصل باشکوهی از همدلی و اتحاد مسلمانان را در اقصی نقاط جهان رقم زده است.

این ابتکار خردمندانه اینک در صحنه بین الملل مایه وحشت و استیصال دژخیمان و صحنه گردانان بی پایه استکبار گشته است تا جایی که از مدتها قبل با تبلیغات واهی و شبهه افکنی های بی اساس سعی بر منصرف نمودن مسلمین برای حضور در این همایش عظیم و متحدانه دارند.

 

لکن در شرايط كنوني جهان اسلام و منطقه كه ملت مسلمان عراق و سوريه و يمن گرفتار گروه هاي تكفيري و سفاكان داعشي و سعودي شده است، مسلمانان جهان که اینک دست استکبار خونخوار جهانی و ایادی هم کاسه آن ، برایشان رو گشته است، مصمم تر از همیشه با دهان روزه و با وجود گرمای هوا، ندای «یا للمسلم» را سر می دهند و برای رهایی قدس عزیز و نجات میلیون ها مسلمان گرفتار در زیر یوغ استکبار فریاد بر مي آورند  و به این فرمایش امام راحل(ره) جامه عمل می پوشانند که می فرمایند: مسلمانان، روز قدس را روزی بزرگ بشمارند و در تمام کشور های اسلامی تظاهرات برگزار و در مساجد این ندا را سردهند، هنگامی که یک میلیارد مسلمان فریاد برآورد، اسراییل احساس عجز و ناتوانی خواهد کرد و ترس همه وجودش را فرا خواهد گرفت.

ملت هوشمند و همیشه بیدار و در صحنه ایران اسلامی نیز با حضور دشمن شکن خود در این راهپیمایی عظیم ضمن تجدید پیمان با آرمان های خمینی کبیر و شهدای راحل و با وحدت و همدلي و همزباني، پیروی مطیعانه خود را از مقتدای فرزانه خود اعلام می دارد.

حوزه علمیه خراسان نیز در این اجتماع باشکوه که پیام بیداری ملت هاست، بار دیگر خالق قاب هایی زیبا از حضور خویش در این رژه باشکوه و دشمن شكن خواهد بود؛ به این امید که وعده الهی به زودی تحقق پذیرد و صبح پیروزی طلوع نماید.

 

شوراي برنامه ريزي مديريت حوزه علميه خراسان