معرفی مدرسه علمیه رضویه خواهران

آشنایی با موسسه علمیه جامعه الرضویه – خواهران

رای دهی:  / 21

آشنایی بامدرسه علمیه رضویه و موسسه علمیه جامعه الرضویه – خواهران

«من توصیه به خشوع و ذکر و تقوا و سعی برای تقرب الی الله را برای طلاب واجب تر می دانم تا توصیه به علم، که مایه اصلی کارشان علم است. اگر علم باشد، تقوا نباشد، این علم می شود بی فایده، گاهی هم مضر، عالمانی داشتیم – چه علم دینی، چه علم غیر دینی- که نه فقط از این علم بهره ای نبردند و بهره ای نرساندند، بلکه وزر و وبال شد. این روح معنویت در کالبد علم و عالم لازم است.»(بیانات در جمع علما و روحانیون شیعه و سنی کرمانشاه، 20/7/1390)

ادامه مطلب: آشنایی با موسسه علمیه جامعه الرضویه – خواهران

معرفی واحد پژوهش کلیک بفرمایید:

رای دهی:  / 10

 پژوهش نقش بنيادينی در فهم متون دينی و تفسير و تبيين آن ها دارد و از اين چشمه زلال ساير علوم نيز بهره مند می‌گردند.

با توجه  به  نياز  روزافزون  طلاب  جوان به مطالعه و دستيابی  به  مطالب  جديد و روزآمد ،  پژوهش در حوزه های علميه امروز، سه وظيفه حساس را دارند.

ادامه مطلب: معرفی واحد پژوهش کلیک بفرمایید:

معرفی و تعریف اجمالی طرح هسته علمی تخصّصی

رای دهی:  / 5

مقام معظم رهبری :

ما نبايد به فراگيرى قانع باشيم؛ بايد هدفِ تحقيق و آموزش ماتوليد علم باشد... ما از لحاظ استعداد، نسبت به كسانى كه دانش را در دنيا توليد كردند، گسترش دادند، پيش بردند و براساس دانش، فن آوريهاى پيچيده را به وجود آوردند، كمبود نداريم. البته توليد علم به معناى اين نيست كه ماترجمه وفراگيرى را نفى كنيم؛ نه،آن هم لازم است، بلكه من مى گويم درترجمه وفراگيرى نبايدتوقّف كرد... حوزه واستادان مؤمن ومعتقدبه اسلام مى توانند با جستجو وتفحّص، نقش ايفا كنند. اين جا ازآن جاهايى است كه ما بايد به تولید علم برسيم.

 در ديدار جمعى از استادان دانشگاههاى سراسر كشور82/8/8

تعریف هسته علمی تخصّصی

ادامه مطلب: معرفی و تعریف اجمالی طرح هسته علمی تخصّصی

آشنایی اجمالی با فعالیت های کانون قرآن رضویه مربوط به مدرسه علمیه رضویه

رای دهی:  / 4

مدرسه علمیه رضویه

کانون قرآن رضویه

کانون قرآن رضویه 16 مهرماه سال 1379 مصادف با میلاد با سعادت حضرت علی اصغر علیه السلام تأسیس شدو رسما فعالیت های خود را دربخش ها ی مختلف قرآن از جمله، درک مفاهیم قرآن، آموزش  روخوانی و روانخوانی و تجوید ،آموزش قرآن به روش شعر و قصه جهت خرد سالان، آموزش احکام و حدیث و سایر فعالیت های فرهنگی، قرآنی در مقطع بزرگسالان آغاز نمود و تاکنون نسبت به اهداف نورانی خود که همانا نشر و گسترش فرهنگ قرآن و عترت در میان اقشار مختلف جامعه خصوصا نوگلان قرآنی است، اقداماتی انجام داده است و سعی نموده

ادامه مطلب: آشنایی اجمالی با فعالیت های کانون قرآن رضویه مربوط به مدرسه علمیه رضویه

معرفي بخش آموزش

رای دهی:  / 4

معرفي بخش آموزش

مدرسه علمیه رضویه

«آموزش» يكي از بخش‌هاي اجرايي مدرسه علميه رضويه است. اساس برنامه‌هاي اين بخش بنابر قوانين و ضوابط شوراي مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران (خراسان) و شوراي هماهنگي مكتب، تصميم‌هاي مديريت و پيشنهادات و انتقادات اساتيد وخواهران طلبه مي‌باشد.

برخي از فعاليت‌هاي اين بخش عبارتند از:

آموزش و مديريت

از فعاليت‌هاي مهم بخش آموزش همكاري و همفكري با مديريت مي‌باشد كه مهم‌ترين آن اموري از جمله، انتخاب اساتيد درهر نيمسال درسي و معرفي اساتيد در پاسخ به درخواست ديگرحوزه‌هاي علميه خواهران، بررسي موجه بودن غيبت‌هاي بيش از— تنظيم آئين نامه مكتب، انجام مصاحبة حضوري با خواهران  متقاضي ورود به حوزه و…. است.

ادامه معرفی بخش آموزش کلیک بفرمایید:معرفي بخش آموزش