«آشنايي اجمالي با مجموعه پژوهشي مدرسه علميه رضويه»

مقام معظم رهبری:

«مجموعه کارهای پژوهشی حوزه بايد بتواند يک جمع کامل و يک منظومه کامل را به

وجود بياورد تا همه نيازهايي را که حوزه متصدی و مهتم به آن است، پوشش بدهد.»

                                                                                       « سخنرانی مقام معظم رهبری 15/7/1379»

معرفی واحد پژوهش کلیک بفرمایید:

 صفحه پژوهش

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی با عنوان برهان در مدرسه با حضور مدارس علمیّه خواهران

رای دهی:  / 6
ضعیفعالی 

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی با عنوان «برهان» با حضور مدارس  فاطمۀ الزهراء سلام الله علیها توس، بیت الزّهراء سلام الله علیها، زهرای اطهر سلام الله علیها، پیروان حضرت زهرا سلام الله علیها، حضرت زینب سلام الله علیها، الزهراء سلام الله علیها سیس آباد و مدرسه علمیه رضویه برگزار شد.

حجت الاسلام حسین کندری، معاون پژوش حوزه علمیه خراسان در مراسم افتتاحیه این نمایگشاه به تبیین فضیلت علم پرداخت و با بیان روایتی از امام سجاد (علیه السلام) گفت:

اگر مردم می دانستند چه فضیلتی در بحث علم آموزی است، در این راه و مسیر گام بر می داشتند.

 

وی در ادامه به موضوع پژوهش پرداخت و ابراز کرد: لازمه هر پیشرفت علمی پژوهش وتحقیق است و به همین علت مسئولان پژوهش باید نسبت به پژوهش محور شدن دروس اهتمام ورزند و انگیزه تحقیق و پژوهش را در میان طلاب ایجاد کنند.

معاون پژوش حوزه علمیه خراسان در پایان به سوالاتی با موضوع پژوهش محوری شدن آموزش، علت حذف تحقیقات درسی، جایگاه وسهم پژوهش در نمایشگاه بین ا لمللی قرآن وعترت و... پاسخ داد.

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی مدارس علمیّه خواهران همزمان با ولادت سیّدالساجدین زین العابدین علیه السّلام و با حضور حجۀ الإسلام و المسلمین حاج آقای کندری « معاون پژوهش مرکز مدیریّت خوزه علمیّه خراسان » و آقای حصاری و سرکار خانم ندری « مسئول پژوهش اداره خواهران » در مدرسه علیمّه فاطمۀ الزّهراء سلام الله علیها توس افتتاح گردید.

این نمایشگاه با مشارکت و همکاری مدارس علمیّه خواهران فاطمۀ الزهراء سلام الله علیها توس، بیت الزّهراء سلام الله علیها، زهرای اطهر سلام الله علیها، پیروان حضرت زهرا سلام الله علیها، حضرت زینب سلام الله علیها، الزهراء سلام الله علیها سیس آباد و مدرسه علمیه رضویه برگزار شد.

حجۀ الإسلام و المسلمین « کندری » مهمان این مراسم سخن خود را با تبریک اعیاد شعبانیه آغاز نمودند و به تبیین فضیلت علم پرداختند.

ایشان با بیان روایتی از قول امام سجّاد علیه السّلام گفتند:

« اگر مردم می دانستند چه فضیلتی در بحث علم آموزی است هرآینه در این راه و مسیر گام بر می داشتند حتی اگر در این راه خون ها ریخته شود. » 

در ادامه به موضوع پژوهش پرداخته و افزودند:

لازمه هر پیشرفت علمی، پژوهش و تحقیق است و خطاب به معاونین پژوهش متذکر شدند؛ شما باید اساتید و آموزش را پژوهش محور کنید و انگیزه تحقیق و پژوهش را در طلاب ایجاد نمایید.

در پایان در نشستی صمیمی، ایشان پاسخگوی سؤالات مطرح شده بودند.

برخی سؤالات به شرح ذیل می باشد:

1 . چرا نظام آموزشی کنونی حوزه علی رغم تأکید در سند چشم انداز هنوز پژوهش محور نمی باشد؟

2 . علّت حذف تحقیقات درسی چیست ؟

3 . جایگاه و سهم پژوهش در نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت امسال چه می باشد ؟

لازم به ذکر است این نمایشگاه، شرکت کنندگان دیگری از سایر مدارس خواهران و مهمانان دعوت شده به مدرسه  داشت و تا پایان ماه شعبان برگزار و  تمدید نیز شد.

 • نشست فعالان قرآنی

  اولین نشست فعالان قرآنی

 • در محضر عالم آل محمد صلی الله علیه وآله

  بیانات استاد محترم جناب آقای دکتر نخاولی(جایگاه والای حضرت رضا علیه السلام و نقش تأثیر گذار ایشان در حفظ اسلام حقیقی از هجوم شبهات )

 • همایش حریم عفاف 1

  آیت الله العظمی علم الهدی حفظه الله

 • همایش حریم عفاف 2

  سخنرانی اساتید بزرگوار حجت الاسلام والمسلمين يعقوبيان ,حجت الاسلام والمسلمين خامه گر , حجت الاسلام والمسلمين معرفت ,بیش از 250 نفر از طلاب و اساتید حوزه های علمیه خواهران و جمعی از دانشجویان

 • همایش حریم عفاف 1

  خانم دکترنیلچی زاده وسرکارخانم زلفی زاده استادحوزه

 • همایش حریم عفاف 2

  تقدير و تشكر از برترين هاي آموزشي و پژوهشي مدرسه و اهداء جوایز به مقالات برتر شرکت کننده در همایش

 • همايش حريم عفاف 2

  اختتامیه همايش حريم عفاف با مداحي ذاكر اهل بيت حاج آقاي پيرزاد