تحلیل وقایع

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز با حضور 9رئیس دولت

رای دهی:  / 4

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) با حضور رئیسان جمهوری روسیه، عراق، بولیوی، ونزوئلا، گینه استوایی، نیجریه، ترکمنستان و نخست وزیر الجزایر در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

ریاست این دوره از اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز را حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برعهده دارد.

همچنین در این اجلاس فرستاده ویژه رئیس جمهوری آذربایجان، سالم البدری دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت و آلدو فلورس کویرگان دبیرمجمع بین المللی انرژی حضور می یابند.

ادامه مطلب: سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز با حضور 9رئیس دولت

بیداری اسلامی سرکوب‌شدنی نیست

رای دهی:  / 5

مروری بر بیانات و اقدامات رهبر انقلاب درباره بیداری اسلامی در چهار سال اخیرحضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اخیر مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی در روز عید مبعث ضمن اعلام مجدد حمایت نظام اسلامی از مظلومین بر مبنای آموزه‌ی اسلامیِ «کُن للِظّالِمِ خَصماً وَ لِلمَظلومِ عَونا» بر ادامه‌ی حرکت بیداری اسلامی تأکید کردند: «خوشبختانه ملّتهای منطقه بیدار شده‌اند؛ بله، بیداری اسلامی را موقتاً سرکوب کردند لکن بیداری، سرکوب‌شدنی نیست؛ بصیرت، سرکوب‌شدنی نیست»

مروری بر بیانات و اقدامات رهبر انقلاب درباره بیداری اسلامی در چهار سال اخیر

ادامه مطلب: بیداری اسلامی سرکوب‌شدنی نیست

تحلیل ماجرای سوریه

رای دهی:  / 5

 تحلیل ماجرای سوریهلطفا برای دانلود بر روی عکس کلیک راست نموده و View image  سپسSave image As  راکلیک نمایید:

یکی از موضوعات محوری بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی وضعیت منطقه‌ در چند سال اخیر «تحولات سوریه» بوده است.

رهبر انقلاب در دیدار دانشجویان(۲۰/۴/۹۴) فرمودند:

ادامه مطلب: تحلیل ماجرای سوریه

بر روی مزارم بنویسید:«ابوالقاسم خزعلی دوستدار آیت الله خمینی»

رای دهی:  / 4

آیت‌الله شیخ ابوالقاسم خزعلی آیت‌الله شیخ ابوالقاسم خزعلی از پیشکسوتان نهضت اسلامی و عضو مجلس خبرگان رهبری، پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری، صبح چهارشنبه در تهران درگذشت.وی از تدوین کنندگان قانون اساسی جمهوری اسلامی و عضو سابق فقهای شورای نگهبان، رئیس بنیاد بین‌المللی غدیر و نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری بود. آن عالم مجاهد

ادامه مطلب: بر روی مزارم بنویسید:«ابوالقاسم خزعلی دوستدار آیت الله خمینی»

آتش نشان ها

رای دهی:  / 9

آتش نشانی شغل نیست ،عشق است

از درون گر گرفته ای.

         دستانت، راز سرشار رودخانه های جاری است.

                    چون دریا موج می زنی و در خویش نمی گنجی.

بلندتر از شعله ها قد کشیده ای.

              فراموش کرده ای ثانیه هایت را.

                                  بی تابی اتفاق را تاب نمی آوری.

می روی و تمام رودهای جهان، به قامت تو اقتدا می کنند.

                 می دوی و میان دود و خاکستر گم می شوی.

ادامه مطلب: آتش نشان ها

22 اسفند،روزشهید

رای دهی:  / 5
  • 22 اسفند؛ روز شهدا
  • ۲2 اسفند سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی گرامی باد.
  • «بنیاد شهید از همه بنیادها افضل است برای این که شهید از همه افراد افضل است ».
  • از سال 1383 روز 22 اسفند با عنوان روز بزرگداشت شهدا تنظیم و در تقویم ثبت گردید
  •  امسال با توجه به اینکه این روز مصادف با وفات ام البنین (ص) است همزمان با عنوان روز تکریم مادران همسران شهدا نیز نامیده شد
کلیک کنید، سالروز تشکیل بنیاد شهید22 اسفند،روزشهید

بازخوانی چرایی یک ترور

رای دهی:  / 9

 انتخاب امام

«من پیشنهاد ‌می‌كنم كه آقای آقا سیدعلی آقا بیایند، خامنه‌ای. ...ایشان بیایند به جای آقای مطهری. بسیار خوب است ایشان، فهیم است، ‌می‌تواند صحبت كند،‌ می‌تواند حرف بزند.»[1] این، قسمتی از سخنان امام است در جمع دانشجویان دانشگاه تهران در تاریخ 23 خرداد 1358. امام(ره) پیش از این، علاوه بر انتصاب آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان یکی از اعضای شورای انقلاب، پس از بازگشت از فرانسه مسؤولیت کمیته‌ی تبلیغات انقلاب را هم به ایشان واگذار کردند؛ کمیته‌ای که به اعتقاد اعضای فعالش همچون «مهدی سعید محمدی»، در آن دوران وظیفه‌ی نشر آثار و افکار امام را بر عهده داشت.

با تشکیل رسمی "حزب جمهوری اسلامی" در 29 بهمن 57، آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان یکی از اعضای مؤسس این حزب، وارد عرصه‌ی فعالیت‌های سیاسی رسمی در نظام جمهوری اسلامی شدند. این حزب که در واقع محل تجمع نیروهای انقلابی و معتقدان به خط امام بود، توانست با ایجاد تشکیلات منسجم و گسترده در سراسر کشور، نقش مهمی را در راه استقرار جمهوری اسلامی ایفا کند.

ادامه مطلب: بازخوانی چرایی یک ترور

حماسه «نهم دی ماه» در کلام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

رای دهی:  / 18

9dey88در تاریخ ماندگار شد

روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل همند؛ این انسانها هستند، این اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمیکشد و آن را مشخص میکند، متمایز میکند، متفاوت میکند و مثل یک پرچمی نگه میدارد تا راهنمای دیگران باشد.

ادامه مطلب: حماسه «نهم دی ماه» در کلام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

مروری برماجرای ترور 6 تیر 1360

رای دهی:  / 7

 چهار پنج روز از عزل بنی‌صدر می‌گذشت. جنگ با عراق و شورش منافقین بعد از اعلام جنگ مسلحانه با جمهوری اسلامی، بحث داغ محافل بود. آیت‌الله خامنه‌ای که از جبهه‌ها برگشته و خدمت امام رسیده بودند، بعد از دیدار، طبق برنامه‌ی شنبه‌ها، عازم یکی از مساجد جنوب‌شهر برای سخنرانی بودند.

خودرو حامل آیت‌الله خامنه‌ای که از جماران حرکت می‌‌کرد، آن روز مهمان ویژه‌ای داشت؛ خلبان عباس بابایی که می‌خواست درد دل‌هایش را با نماینده‌ی امام در شورای عالی دفاع در میان بگذارد. آن‌ها نیم‌ ساعت زودتر از اذان ظهر به مسجد ابوذر رسیدند و گفت‌وگوشان را در همان مسجد ادامه دادند.‌

ادامه مطلب: مروری برماجرای ترور 6 تیر 1360

رویارویی انگلیس و علما در نهضت مشروطه

رای دهی:  / 14

یک نمونه‌ی تاریخی :

در قضیه‌ی مشروطه، هنگامی که به انگلیسی‌ها اعتماد و راه به‌سمت سفارت آنها کج شد، ضربه‌ی اساسی وارد و نتیجه‌ی آن ۷۵ سال عقب ماندن کشور شد.

دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رهبر انقلاب۱۳۹۵/۰۶/۲۸

استبداد قاجاریان, بی توجهی آنان به شعائر اسلامی, دخالتهای آشکار و نهان بیگانگان در امور سیاسی, اقتصادی و… ایران و نهضت تنباکو, زمینه نهضت مشروطیت را فراهم آوردند.

عالمان دینی, از آغاز, با نهضت مشروطیت بودند و نخستین شهید را نیز تقدیم داشتند.1 متأسفانه, پیش از آن که این حرکت شورانگیز, دگرگونی بنیادین در ژرفای جامعه پدید آورد, دستان پلید استعمار بریتانیا, به کار افتاد و این حرکت شکوهمند را به کنترل خویش درآورد و به سمت هدفهای دلخواه هدایت کرد.

ادامه مطلب: رویارویی انگلیس و علما در نهضت مشروطه

سه بهانه عربستان برای حمله به یمن کاملا پوچ است

رای دهی:  / 6
  • چرا سعودی‌ها علیه اسرائیل حرکتی نکردند
  • سه بهانه عربستان برای حمله به یمن کاملا پوچ است
  • عربستان علیه یمن عملیات «توفان» راه انداخته است و ملت فلسطین را رها کرده است

علّامه سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه فلسطین سالهاست فریاد کمک‌خواهی سرداده اما عربستان کاری نکرده است، تأکید کرد که «بهانه‌های» عربستان برای تجاوز به یمن کاملا پوچ است.

 دبیر کل حزب‌الله لبنان جمعه‌شب درباره تحولات اخیر منطقه بخصوص جنگ عربستان علیه یمن سخنران مهمی ایراد کرد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان از جنگ عربستان علیه یمن، به «جنگ تجاوزکارانه» یاد کرد و گفت که «این حق ما و هر انسان آزاده‌ای است که موضع خود را در خصوص لبنان و تحولات منطقه اعلام کند».

ادامه مطلب: سه بهانه عربستان برای حمله به یمن کاملا پوچ است

اهداف پیدا و پنهان جریان برائتی ها (شیرازی ها )

رای دهی:  / 8

 استاد  : محبوبه زلفی زاده

 ظهور فن ارتباطات وپیشرفت این  فناوری باعث تسریع تبادل اطلاعات شد وعلمای دینی نیز به این فناورری روی آوردند شاید در ابتدا به نظر برسد جریان ساخت شبکه های شیعی ازطرف عالمان تند روی شیعی واز  سر دل سوزی به دین ودر جهت معارف ناب شیعه که در طول تاریخ مظلوم واقع شده است باشد اما  هر چه می گذردبازخورد ونتایج راه اندازی این شبکه ها آشکار می شود  با نیم  نگاهی مو شکافانه، راز  حمایت های رنگارنگ امریکا ،انگلیس و اسرائیل ( صهیونیسم جهانی ) از این شبکه های ماهواره ای به اصطلاح شیعی  و شبکه های تار عنکبوتی گمراهی  بیشتر روشن می شود.  

اهداف آشکار  جریان شیرازی ها (که به احترام روح میرزای بزرگ وهمه شیرازی های  ولایی بخوانید جریان برائتی ها  تا هتک حرمتی به آن بزرگوران نشود) در خوشبینانه ترین حالت به قرار زیر است .

ادامه مطلب: اهداف پیدا و پنهان جریان برائتی ها (شیرازی ها )

دهه فجر انقلاب مبارک

رای دهی:  / 10

از آغاز تجاوز تا پذیرش قطعنامه

رای دهی:  / 6

عراق از همان ابتدای پیروزی انقلاب،‌ سازماندهی و آموزش کلیه اقدامهای مقدماتی را برای شروع یک ‏تهاجم، آغاز و تمهیدات لازم برای ورود به خاک ایران و اشغال قسمتهایی از آن را مهیا کرده بود. عراق ‏نزدیک به دوسال، مشغول کار روی عشایر عرب خوزستان بود که با ورودش به خاک کشورمان، بتواند به نفع ‏خود و علیه ما آنان را وارد صحنه کرده و امتیاز سیاسی کسب کند. همزمان با انفجار لوله‌های نفت، قطارها ‏و اماکن عمومی، ارتش عراق مشغول جاده‌سازی در مرزها، ساختن پاسگاهها و پایگاههای مورد لزوم و

ادامه مطلب: از آغاز تجاوز تا پذیرش قطعنامه

ما نگران شهيد بهشتی بوديم

رای دهی:  / 5

مدرسه علمیه رضویهبر روی خاطره‌ها، غبار زمان نشسته بود. طول کشید و حرف‌های زیادی رد و بدل شد تا گفت‌وگویمان با یکی از اعضای فعال حزب جمهوری اسلامی و از شاهدان زنده‌ی حادثه‌ی هفتم تیر به داستان ترور سال‌های شصت برسد....

  •     چکیده گفت‌وگو :

- از کجا شروع کنیم؟

الان خیلی از اين جريانات گذشته و بنده آنطور که بايد مطالب در ذهنم باشد نيست. به هر حال بنده از زمانی خدمت آقا بودم که امام قصد داشتند از فرانسه به ایران بیایند. امام فرموده بودند که

ادامه مطلب: ما نگران شهيد بهشتی بوديم

سرکوب حرکت مردم و علما توسط رضاخان در سال ۱۳۱۴

رای دهی:  / 10

واقعه مسجد گوهرشاد درکلام رهبریمقام معظم رهبری :  

هیچ‌‌‌کس نمی‌‌‌تواند بگوید که استبداد رضا خان از استبداد ناصر الدّین شاه کمتر است؛ بلکه بلاشک بیشتر از آن است. ناصر الدّین شاه در قضیه‌‌‌ی تنباکو وقتی‌‌‌که حرکت مردم را دید، عقب نشست؛ اما رضا خان در سال ۱۳۱۴ هنگامی که حرکت مردم و علما را دید، حرکت مردم را سرکوب کرد و علما را دستگیر نمود و واقعه‌‌‌ی مسجد گوهرشاد را پیش‌‌‌آورد!      

۱۳۷۰/۱۲/۰۴

شيخ محمد تقی بهلول؛ زبان گويای حق‌طلبان در ماجرای خونين مسجد گوهرشاد

ادامه مطلب: سرکوب حرکت مردم و علما توسط رضاخان در سال ۱۳۱۴

کودتاي 28 مرداد زمینه ها وپی آمدها

رای دهی:  / 7

زمینه‌ها و پی‌آمدهای كودتای 28 مرداد 1332روز 28 مرداد يادآور کودتاي ننگين و سياهي است که شيريني نهضت ملي شدن صنعت نفت را در کام ملت ايران تلخ کرد. پس از پيروزي قيام سي تير به رهبري آيت‌الله کاشاني که باعث روي کار آمدن مجدد دکتر محمد مصدق شد، مصدق در صدد افزايش اختيارات خود و محدود کردن اختيارات مجلس شوراي ملي برآمد و بناي اختلاف با آيت‌الله کاشاني را گذاشت. بدين ترتيب

ادامه مطلب: کودتاي 28 مرداد زمینه ها وپی آمدها

خاطرات یک شاهد در واقعه گوهرشاد

رای دهی:  / 9

قیام گوهرشادرساله حاضر شرح حال کوتاهی است از آیة‌الله میرزا حسین سبزواری (م 1386 ق / 1346 ش ) به قلم خود ایشان. داستان این رساله کوتاه چنان است که مرحوم معلم حبیب آبادی دانشمند و مورخ ارجمند، در سال 1380 قمری به مشهد مشرف شده و طبق معمول از ایشان درخواست کرده است تا شرح حال خود را برای وی بنویسد. مرحوم سبزواری از پیش چنین متنی را آماده داشته و همان را در اختیار مرحوم معلم قرار داده است. مرحوم معلم آن را استنساخ کرده ، بخشی را حذف نموده وحواشی کوتاهی بر آن ‌افزوده است.داستان این رساله کوتاه چنان است که مرحوم معلم حبیب آبادی دانشمند و مورخ ارجمند، در سال 1380 قمری به مشهد مشرف شده و طبق معمول از ایشان درخواست کرده است تا شرح حال خود را برای وی بنویسد.

ادامه مطلب: خاطرات یک شاهد در واقعه گوهرشاد

اعتقاد به منجی در ادیان الهی

رای دهی:  / 12

اعتقاد به منجی در ادیان الهیجهان در تب ستمگری ها و گرفتاری ها و جنگ و خونریزی ها می سوزد. از هر سوی امواج سهمگین فتنه و بلا، غوغاها به پا کرده و تاریکی های جاهلیت بر همه جا سایه ی شوم گسترده است.

آیا این شام تیره، روز روشنی در پی ندارد؟ آیا محرومان را دادرسی نیست؟ آیا مظلومان را منتقمی نیست؟!

مسأله حکومت واحد جهانی و مصلح آخر الزمان مورد توافق اسلام و مسیحیت و حتی زرتشتی ها است و این چیزی است که مربوط به آینده می باشد و یکی از آرزوها و اعتقادات بیش از میلیاردها جمعیت کره ی زمین است.

ادامه مطلب: اعتقاد به منجی در ادیان الهی

دیدگاه های شهید مطهری ره از منظر استاد

رای دهی:  / 6

دیدگاه های شهید مطهری ره از منظر استاد

گوشه هایی از سخنرانی استاد حجت الاسلام والمسلمین سائلی حفظه الله به مناسبت روز معلم

درود بی پایان خداوند  بر خواهران ارجمند و بزرگواری که این محفل بی ریا و خالصانه را در تجلیل و تعظیم مقام شامخ معلم بزرگوار و فرزانه و فرهیخته شهید مرتضی مطهری برپا کردند و فراهم ساختند. از خداوند طلب خیر برای یکایک آن ها داریم.

مرحوم مطهری رضوان الله تعالی علیه می فرمود: سید جمال شخصیتی بود که بعد از مماتش شناخته شد. بعد ایشان به طور کلی می گفتند: این یک قاعده است که انسان های بزرگ در زمان خودشان شناخته نمی شوند، در رأس این قاعده وقتی مرحوم مطهری مصداق و مثال می آورد، امیرالمومنین علیه السلام را مثال می زند، چون آن بزرگوار در زمان خودش شناخته نشد آن گونه که ما امروز امیرالمومنین علیه السلام را می شناسیم، مودت و محبت به ساحت قدسی آن بزرگوار داریم و در فضایل و کرامات آن انسان بی بدیل نکاتی سراغ داریم.

ادامه مطلب: دیدگاه های شهید مطهری ره از منظر استاد

آینده انقلاب اسلامی (قسمت اول)

رای دهی:  / 17

آینده انقلاب اسلامی از دیدگاه استاد شهید مرتضی مطهری

قسمتی از متن کتاب آینده انقلاب اسلامی  - مجموعه سخنرانی های استاد شهید مرتضی مطهری را در دو قسمت در سایت قرارمی دهیم تا  مرور ی برافکار و آرائ و تئوری های بی بدیل این استاد فرزانه داشته باشیم .

سفارش امام راحلمان :«مطهري فرزند عزيز براي من و پشتوانه اي محكم براي حوزه هاي ديني و علمي و خدمتگذاري ‏سودمند براي ملت و كشور بود . ‏من به دانشجويان و طبقه روشنفكران متعهد توصيه مي كنم كه كتاب هاي اين استاد عزيز را نگذارند ‏با دسيسه هاي غير اسلامي فراموش شود . ‏آثار قلم و زبان او بي استثنا آموزنده و روان بخش است و مواعظ و نصايح او كه از قلبي سرشار از ‏ايمان و عقيدت نشات مي گرفت ، براي عارف و عامي سودمند و فرح زا است . ‏»

استادی که دشمنان در مقابل تفکر نابش استقلال،آزادی،حاکمیت اسلام و سیره علمی وعملیش همانا تبلور حقیقی دین وسیاست برنتافتندوبا ترورش خواستندخلأ فکری را در نسل جوان ،دانشگاه ها و ...بوجود آورن

ادامه مطلب: آینده انقلاب اسلامی (قسمت اول)