تحلیل وقایع

اهداف پیدا و پنهان جریان برائتی ها (شیرازی ها )

رای دهی:  / 10

 استاد  : محبوبه زلفی زاده

 ظهور فن ارتباطات وپیشرفت این  فناوری باعث تسریع تبادل اطلاعات شد وعلمای دینی نیز به این فناورری روی آوردند شاید در ابتدا به نظر برسد جریان ساخت شبکه های شیعی ازطرف عالمان تند روی شیعی واز  سر دل سوزی به دین ودر جهت معارف ناب شیعه که در طول تاریخ مظلوم واقع شده است باشد اما  هر چه می گذردبازخورد ونتایج راه اندازی این شبکه ها آشکار می شود  با نیم  نگاهی مو شکافانه، راز  حمایت های رنگارنگ امریکا ،انگلیس و اسرائیل ( صهیونیسم جهانی ) از این شبکه های ماهواره ای به اصطلاح شیعی  و شبکه های تار عنکبوتی گمراهی  بیشتر روشن می شود.  

اهداف آشکار  جریان شیرازی ها (که به احترام روح میرزای بزرگ وهمه شیرازی های  ولایی بخوانید جریان برائتی ها  تا هتک حرمتی به آن بزرگوران نشود) در خوشبینانه ترین حالت به قرار زیر است .

ادامه مطلب: اهداف پیدا و پنهان جریان برائتی ها (شیرازی ها )

دیدگاه های شهید مطهری ره از منظر استاد

رای دهی:  / 6

دیدگاه های شهید مطهری ره از منظر استاد

گوشه هایی از سخنرانی استاد حجت الاسلام والمسلمین سائلی حفظه الله به مناسبت روز معلم

درود بی پایان خداوند  بر خواهران ارجمند و بزرگواری که این محفل بی ریا و خالصانه را در تجلیل و تعظیم مقام شامخ معلم بزرگوار و فرزانه و فرهیخته شهید مرتضی مطهری برپا کردند و فراهم ساختند. از خداوند طلب خیر برای یکایک آن ها داریم.

مرحوم مطهری رضوان الله تعالی علیه می فرمود: سید جمال شخصیتی بود که بعد از مماتش شناخته شد. بعد ایشان به طور کلی می گفتند: این یک قاعده است که انسان های بزرگ در زمان خودشان شناخته نمی شوند، در رأس این قاعده وقتی مرحوم مطهری مصداق و مثال می آورد، امیرالمومنین علیه السلام را مثال می زند، چون آن بزرگوار در زمان خودش شناخته نشد آن گونه که ما امروز امیرالمومنین علیه السلام را می شناسیم، مودت و محبت به ساحت قدسی آن بزرگوار داریم و در فضایل و کرامات آن انسان بی بدیل نکاتی سراغ داریم.

ادامه مطلب: دیدگاه های شهید مطهری ره از منظر استاد

از آغاز تجاوز تا پذیرش قطعنامه

رای دهی:  / 6

عراق از همان ابتدای پیروزی انقلاب،‌ سازماندهی و آموزش کلیه اقدامهای مقدماتی را برای شروع یک ‏تهاجم، آغاز و تمهیدات لازم برای ورود به خاک ایران و اشغال قسمتهایی از آن را مهیا کرده بود. عراق ‏نزدیک به دوسال، مشغول کار روی عشایر عرب خوزستان بود که با ورودش به خاک کشورمان، بتواند به نفع ‏خود و علیه ما آنان را وارد صحنه کرده و امتیاز سیاسی کسب کند. همزمان با انفجار لوله‌های نفت، قطارها ‏و اماکن عمومی، ارتش عراق مشغول جاده‌سازی در مرزها، ساختن پاسگاهها و پایگاههای مورد لزوم و

ادامه مطلب: از آغاز تجاوز تا پذیرش قطعنامه

کودتاي 28 مرداد زمینه ها وپی آمدها

رای دهی:  / 7

زمینه‌ها و پی‌آمدهای كودتای 28 مرداد 1332روز 28 مرداد يادآور کودتاي ننگين و سياهي است که شيريني نهضت ملي شدن صنعت نفت را در کام ملت ايران تلخ کرد. پس از پيروزي قيام سي تير به رهبري آيت‌الله کاشاني که باعث روي کار آمدن مجدد دکتر محمد مصدق شد، مصدق در صدد افزايش اختيارات خود و محدود کردن اختيارات مجلس شوراي ملي برآمد و بناي اختلاف با آيت‌الله کاشاني را گذاشت. بدين ترتيب

ادامه مطلب: کودتاي 28 مرداد زمینه ها وپی آمدها

اعتقاد به منجی در ادیان الهی

رای دهی:  / 14

اعتقاد به منجی در ادیان الهیجهان در تب ستمگری ها و گرفتاری ها و جنگ و خونریزی ها می سوزد. از هر سوی امواج سهمگین فتنه و بلا، غوغاها به پا کرده و تاریکی های جاهلیت بر همه جا سایه ی شوم گسترده است.

آیا این شام تیره، روز روشنی در پی ندارد؟ آیا محرومان را دادرسی نیست؟ آیا مظلومان را منتقمی نیست؟!

مسأله حکومت واحد جهانی و مصلح آخر الزمان مورد توافق اسلام و مسیحیت و حتی زرتشتی ها است و این چیزی است که مربوط به آینده می باشد و یکی از آرزوها و اعتقادات بیش از میلیاردها جمعیت کره ی زمین است.

ادامه مطلب: اعتقاد به منجی در ادیان الهی

دفاع ازخاتمیت، امامت و مهدویت درنقد مقاله روحانيت عوام هستند نه عوام زده

رای دهی:  / 15

خاتمیت امامت مهدویت

عصر مدرن را عصر مدرنیته نامیده اند اما از مشخصه های غیر قابل انكار آن، عدم التزام به ارزشهای دینی در قالب دفاع از آزادی انسان و نقد آنچه كه آزادی او را تحت الشعاع قرار دهد، می باشد.

هر چند از مشخصه های اصلی مدرنیت معاصر، تعارض با سنت و ارزشهای سنتی است؛ اما مدرنیته پا را از این مرحله هم فرا گذاشته و هر آنچه را كه با مبانی او ناهم آوا افتد، با كوبیدن مُهر سنت بر آن، موجبات نقد و تضعیف آن را فراهم آورده و انكار آن را تجویز می نماید.

متأسفانه دفاع بی حد و حصر از مدرنیته و تجددطلبی و گذار مُفرط از هنجارهایی كه آدمی عمری را با آنها سپری كرده است و ترویج لجام گسیخته تفكر اومانیستی و رهایی انسان از هر آنچه موجب محدودیتی برای او گردد و نیز تجویز اعتبارزدایی و انكار هر آنچه در نظر انسان معاصر، غیر مدرن تلقی گردد، انسان امروزین و مدرن را در موقعیتی قرار داده است كه نسبت به هر چیزی كه ناخوشایند او باشد،

ادامه مطلب: دفاع ازخاتمیت، امامت و مهدویت درنقد مقاله روحانيت عوام هستند نه عوام زده

رهبری و حكومت در اندیشه شهید بهشتی(1)

رای دهی:  / 9

شهیدبهشتی شهید بهشتی شیوه انتخاب رهبر را با سنت انتخاب مرجع تقلید مقایسه می كند. طبق این سنت تاریخی، مراجع به دو طریق انتخاب می شدند؛ تشخیص فردی مقلدان و یا مراجعه به كارشناسان و خبرگان مورد اطمینان. اما چون رهبری به نظر شهید بهشتی صلاحیت ها و ویژگی های خاصی دارد، به نظر وی مناسبترین راه برای انتخاب رهبر«عبارت است از نوع انتخابی شبیه انتخابات چند درجه ای سیستماتیك حزبی».ظاهراً همین دیدگاه است كه مبنای اصل 107 و108 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است

چكیده

 آیت الله بهشتی از جمله رهبران تأثیرگذار در جریان انقلاب اسلامی و تأسیس نظام جمهوری اسلامی در ایران است. مدیریت و حضور قدرتمند او در مراحل حساس تاریخ معاصر ایران، بویژه در تأسیس حزب جمهوری اسلامی، و نیز در مجلس  بررسی نهایی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال 1358، چنان اهمیتی دارد، كه هرگونه تحقیق و تحلیلی بر مبانی فكری نظام جمهوری اسلامی ایران بی توجه به اندیشه های مذهبی-سیاسی او ناتمام می نماید. در این مقاله كوشش شده است، دیدگاه این فقیه شهید درباره "رهبری و حكومت" مورد ارزیابی قرار گیرد.

ادامه مطلب: رهبری و حكومت در اندیشه شهید بهشتی(1)

رهبری و حكومت در اندیشه شهید بهشتی(2)

رای دهی:  / 10

شهیدبهشتی

شهید بهشتی چنین می اندیشد كه مدیریت جامعه برخاسته از امت و امامت بر پایه مكتب است. و به همین دلیل امت دو مسئولیت اساسی به عهده دارد؛ نخست آنكه «امت باید از امام شناختی آگاهانه داشته باشد» و چون تعیین و تحمیل دركار نیست، برمبنای همین شناخت او را بپذیرد؛ پس از چنین شناخت و انتخابی نه تنها از صمیم قلب او را بپذیرد، بلكه مسئولیت متقابل بین امت و امام برقرار می شود. بدین سان، در اندیشه شهید بهشتی «مسئولیت مال امت است». و از همین طریق است كه به نظر وی رابطه امت و امام رابطه ای دموكراتیك و مبتنی بر آرائ عمومی تعریف می شود.

ساختار نظام امت و امامت

آیت الله بهشتی نظام سیاسی شیعه را «نظام امت و امت»[1] می داند و این الگو را به هر دو دوره حضور معصوم(ع) و  نیز عصر غیبت تعمیم می دهد. وی چنین می اندیشد كه؛

«نظام سیاسى اجتماعى جمهورى اسلامى نظام امت و امامت است و حق این است كه با هیچ یك از این عناوینى كه در كتاب هاى حقوق سیاسى یا حقوق اساسى آمده قابل تطبیق نیست. ... ما فكر مى كنیم عنوان نظام ما باید نظام امت و امامت باشد. منتها، در اثناى انقلاب، چون این عنوان هنوز براى توده مردم روشن نبود، به عنوان شعار اول "حكومت اسلامى " انتخاب شد كه بسیار هم خوب و گویا بود و سپس وقتى معلوم شد این نظام حكومتى رئیس جمهور هم دارد آنوقت گفته شد "جمهورى اسلامى". ولى نام راستین و كامل این نظام، نظام امت و امامت است.».[2]

ادامه مطلب: رهبری و حكومت در اندیشه شهید بهشتی(2)

سه بهانه عربستان برای حمله به یمن کاملا پوچ است

رای دهی:  / 6
 • چرا سعودی‌ها علیه اسرائیل حرکتی نکردند
 • سه بهانه عربستان برای حمله به یمن کاملا پوچ است
 • عربستان علیه یمن عملیات «توفان» راه انداخته است و ملت فلسطین را رها کرده است

علّامه سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه فلسطین سالهاست فریاد کمک‌خواهی سرداده اما عربستان کاری نکرده است، تأکید کرد که «بهانه‌های» عربستان برای تجاوز به یمن کاملا پوچ است.

 دبیر کل حزب‌الله لبنان جمعه‌شب درباره تحولات اخیر منطقه بخصوص جنگ عربستان علیه یمن سخنران مهمی ایراد کرد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان از جنگ عربستان علیه یمن، به «جنگ تجاوزکارانه» یاد کرد و گفت که «این حق ما و هر انسان آزاده‌ای است که موضع خود را در خصوص لبنان و تحولات منطقه اعلام کند».

ادامه مطلب: سه بهانه عربستان برای حمله به یمن کاملا پوچ است

مروری برماجرای ترور 6 تیر 1360

رای دهی:  / 7

 چهار پنج روز از عزل بنی‌صدر می‌گذشت. جنگ با عراق و شورش منافقین بعد از اعلام جنگ مسلحانه با جمهوری اسلامی، بحث داغ محافل بود. آیت‌الله خامنه‌ای که از جبهه‌ها برگشته و خدمت امام رسیده بودند، بعد از دیدار، طبق برنامه‌ی شنبه‌ها، عازم یکی از مساجد جنوب‌شهر برای سخنرانی بودند.

خودرو حامل آیت‌الله خامنه‌ای که از جماران حرکت می‌‌کرد، آن روز مهمان ویژه‌ای داشت؛ خلبان عباس بابایی که می‌خواست درد دل‌هایش را با نماینده‌ی امام در شورای عالی دفاع در میان بگذارد. آن‌ها نیم‌ ساعت زودتر از اذان ظهر به مسجد ابوذر رسیدند و گفت‌وگوشان را در همان مسجد ادامه دادند.‌

ادامه مطلب: مروری برماجرای ترور 6 تیر 1360

بازخوانی چرایی یک ترور

رای دهی:  / 9

 انتخاب امام

«من پیشنهاد ‌می‌كنم كه آقای آقا سیدعلی آقا بیایند، خامنه‌ای. ...ایشان بیایند به جای آقای مطهری. بسیار خوب است ایشان، فهیم است، ‌می‌تواند صحبت كند،‌ می‌تواند حرف بزند.»[1] این، قسمتی از سخنان امام است در جمع دانشجویان دانشگاه تهران در تاریخ 23 خرداد 1358. امام(ره) پیش از این، علاوه بر انتصاب آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان یکی از اعضای شورای انقلاب، پس از بازگشت از فرانسه مسؤولیت کمیته‌ی تبلیغات انقلاب را هم به ایشان واگذار کردند؛ کمیته‌ای که به اعتقاد اعضای فعالش همچون «مهدی سعید محمدی»، در آن دوران وظیفه‌ی نشر آثار و افکار امام را بر عهده داشت.

با تشکیل رسمی "حزب جمهوری اسلامی" در 29 بهمن 57، آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان یکی از اعضای مؤسس این حزب، وارد عرصه‌ی فعالیت‌های سیاسی رسمی در نظام جمهوری اسلامی شدند. این حزب که در واقع محل تجمع نیروهای انقلابی و معتقدان به خط امام بود، توانست با ایجاد تشکیلات منسجم و گسترده در سراسر کشور، نقش مهمی را در راه استقرار جمهوری اسلامی ایفا کند.

ادامه مطلب: بازخوانی چرایی یک ترور

اینفوگرافیك | بركت مذاكره

رای دهی:  / 17

 یكی از بركات مذاكرات اخیر ژنو را آشكار شدن دشمنی آمریكایی‌ها

لطفا برای دانلود بر روی عکس کلیک راست نموده و View image  سپسSave image As  راکلیک نمایید:

رهبر انقلاب اسلامی در آبان ماه امسال و پیش از توافق هسته‌ای ژنو فرموده بودند: «اين تجربه ظرفيّت فكرى ملّت ما را بالا خواهد برد.». ایشان اخیراً در دیدار ۱۹ دی با مردم قم یكی از بركات مذاكرات اخیر ژنو را آشكار شدن دشمنی آمریكایی‌ها دانستند.

ادامه مطلب: اینفوگرافیك | بركت مذاكره

ما نگران شهيد بهشتی بوديم

رای دهی:  / 5

مدرسه علمیه رضویهبر روی خاطره‌ها، غبار زمان نشسته بود. طول کشید و حرف‌های زیادی رد و بدل شد تا گفت‌وگویمان با یکی از اعضای فعال حزب جمهوری اسلامی و از شاهدان زنده‌ی حادثه‌ی هفتم تیر به داستان ترور سال‌های شصت برسد....

 •     چکیده گفت‌وگو :

- از کجا شروع کنیم؟

الان خیلی از اين جريانات گذشته و بنده آنطور که بايد مطالب در ذهنم باشد نيست. به هر حال بنده از زمانی خدمت آقا بودم که امام قصد داشتند از فرانسه به ایران بیایند. امام فرموده بودند که

ادامه مطلب: ما نگران شهيد بهشتی بوديم

اربعین حسینی، مسیر کارنامه ی انقلاب کربلا

رای دهی:  / 5

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی  اربعین حسینی، رواق امام خمینی ره حرم رضوی

 • برگشتن اهل بیت امام حسین علیه السّلام به کربلا به معنای نقطه اهتمام و پایان کارنامه عملیاتی انقلاب است
 • امروز اهل بیت امام حسین علیه السّلام به سرزمین کربلا برگشتند و ثابت شد که اهل بیت امام در همان اربعین اول به زمین کربلا برگشتند و این برگشتن به معنای نقطه اهتمام و پایان کارنامه عملیاتی انقلاب است و در
ادامه مطلب: اربعین حسینی، مسیر کارنامه ی انقلاب کربلا

تحلیل ماجرای سوریه

رای دهی:  / 5

 تحلیل ماجرای سوریهلطفا برای دانلود بر روی عکس کلیک راست نموده و View image  سپسSave image As  راکلیک نمایید:

یکی از موضوعات محوری بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی وضعیت منطقه‌ در چند سال اخیر «تحولات سوریه» بوده است.

رهبر انقلاب در دیدار دانشجویان(۲۰/۴/۹۴) فرمودند:

ادامه مطلب: تحلیل ماجرای سوریه

بر روی مزارم بنویسید:«ابوالقاسم خزعلی دوستدار آیت الله خمینی»

رای دهی:  / 4

آیت‌الله شیخ ابوالقاسم خزعلی آیت‌الله شیخ ابوالقاسم خزعلی از پیشکسوتان نهضت اسلامی و عضو مجلس خبرگان رهبری، پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری، صبح چهارشنبه در تهران درگذشت.وی از تدوین کنندگان قانون اساسی جمهوری اسلامی و عضو سابق فقهای شورای نگهبان، رئیس بنیاد بین‌المللی غدیر و نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری بود. آن عالم مجاهد

ادامه مطلب: بر روی مزارم بنویسید:«ابوالقاسم خزعلی دوستدار آیت الله خمینی»

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز با حضور 9رئیس دولت

رای دهی:  / 4

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) با حضور رئیسان جمهوری روسیه، عراق، بولیوی، ونزوئلا، گینه استوایی، نیجریه، ترکمنستان و نخست وزیر الجزایر در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

ریاست این دوره از اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز را حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برعهده دارد.

همچنین در این اجلاس فرستاده ویژه رئیس جمهوری آذربایجان، سالم البدری دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت و آلدو فلورس کویرگان دبیرمجمع بین المللی انرژی حضور می یابند.

ادامه مطلب: سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز با حضور 9رئیس دولت

روز جمهوري اسلامي

رای دهی:  / 14

روز جمهوري اسلامي

"صبحگاه 12 فروردين که روز نخستين حکومت ا... است از بزرگترين اعياد ملي و مذهبي ماست و ملت ما بايد اين روز بزرگ را عيد بگيرند و زنده نگه دارند. روزي که کنگره هاي قصر 2500 ساله حکومت طاغوتي فرود ريخت و سلطه شيطاني براي هميشه رخت بربست و حکومت مستضعفين جانشين آن گرديد . " پيام امام خميني 12/1/58 روز 12 فروردين 1358

ادامه مطلب: روز جمهوري اسلامي

فاجعه 7 تیر و مظلومیت شهید بهشتی

رای دهی:  / 6

فاجعه 7 تیر و مظلومیت شهید بهشتیبسم اللّه‏ الرحمن الرحیم

«بهشتی» در این مملکت مظلوم زیست

من این ضایعۀ بزرگ[1]را به ملت ایران و شما آقایان که نزدیک بودید با آقای بهشتی و مطلع بودید از افراد دیگری که شهید شدند، به همۀ شما آقایان و ملتمان تسلیت عرض می‏کنم. بنای دشمنهای شما بر این است که افرادی که لیاقتشان بیشتر است بیشتر مورد حمله قرار بگیرند. آنها افرادی را هدف قرار می‏دهند که از آنها خوف دارند که مبادا یک وقتی به آنها صدمه بزنند. واین را من کراراً گفته‏ام که مرحوم آقای بهشتی در این مملکت مظلوم زیست.

ادامه مطلب: فاجعه 7 تیر و مظلومیت شهید بهشتی

شهادت مظلومانه رجايي و باهنر و هفته دولت

رای دهی:  / 4

هفته دولت

پس از اعلام عدم کفايت بني‌صدر و عزل او از رياست جمهوري و فرار مفتضحانه او، دشمنان انقلاب اسلامي تلاش خود را در براندازي حکومت اسلامي بيشتر کردند و با توسل به ترور و خشونت گسترده، سعي در از بين بردن مسؤولين وفادار نظام نمودند. بدين ترتيب پس از واقعه هفتم تير که طي آن شهيد بهشتي و 72 تن از ياران انقلاب را به شهادت رساندند، اقدام به

ادامه مطلب: شهادت مظلومانه رجايي و باهنر و هفته دولت

عزیز گمشده

رای دهی:  / 4

مدرسه علمیه رضویهلازم است من اشاره بکنم به عزیز گمشده مسلمانان جنوب لبنان یعنی امام موسای صدر که به وسیله ایادی دشمن بزرگ و امپریالیست‌ها و عمال و مزدورانشان ربوده شده است. من در این روز جمعه، روز جمعه آخر ماه رمضان با این دهان روزه و این اجتماع عظیمی که شما دارید و در این جوّ تقدس و صفا و قدس و معنویت دعا می‌کنم:

ادامه مطلب: عزیز گمشده

آتش نشان ها

رای دهی:  / 9

آتش نشانی شغل نیست ،عشق است

از درون گر گرفته ای.

         دستانت، راز سرشار رودخانه های جاری است.

                    چون دریا موج می زنی و در خویش نمی گنجی.

بلندتر از شعله ها قد کشیده ای.

              فراموش کرده ای ثانیه هایت را.

                                  بی تابی اتفاق را تاب نمی آوری.

می روی و تمام رودهای جهان، به قامت تو اقتدا می کنند.

                 می دوی و میان دود و خاکستر گم می شوی.

ادامه مطلب: آتش نشان ها

بیداری اسلامی سرکوب‌شدنی نیست

رای دهی:  / 5

مروری بر بیانات و اقدامات رهبر انقلاب درباره بیداری اسلامی در چهار سال اخیرحضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اخیر مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی در روز عید مبعث ضمن اعلام مجدد حمایت نظام اسلامی از مظلومین بر مبنای آموزه‌ی اسلامیِ «کُن للِظّالِمِ خَصماً وَ لِلمَظلومِ عَونا» بر ادامه‌ی حرکت بیداری اسلامی تأکید کردند: «خوشبختانه ملّتهای منطقه بیدار شده‌اند؛ بله، بیداری اسلامی را موقتاً سرکوب کردند لکن بیداری، سرکوب‌شدنی نیست؛ بصیرت، سرکوب‌شدنی نیست»

مروری بر بیانات و اقدامات رهبر انقلاب درباره بیداری اسلامی در چهار سال اخیر

ادامه مطلب: بیداری اسلامی سرکوب‌شدنی نیست

روز مبارزه با استکبار جهاني

رای دهی:  / 9

روزمبارزه بااستکبار

تسخير لانه جاسوسي ـ روز مبارزه با استکبار جهاني

در ابتداي انقلاب و زمان حکومت دولت موقت، در سرتاسر کشور، حرکت‌هايي مي‌شد تا جو سياسي جامعه را ملتهب و پيچيده کند. بعدها معلوم شد که مرکز تمامي اين فتنه‌ها و جريانات ضدانقلابي، در سفارت آمريکا در تهران است؛ در حاليکه موضع منافقانه آمريکا نسبت به انقلاب اسلامي مانع از روشن شدن چهره واقعي آمريکا در ميان مردم گرديده بود. به همین جهت، امام خميني، بيانات قاطعي عليه ابرقدرت‌ها و بويژه آمريکا، ابراز فرمودند و خصوصا با ورود شاه به آمريکا فرمان مقابله را به تمامي دانش‌آموزان و دانشجويان و طلاب علوم ديني صادر نمودند. در چنين شرايطي با هدف وادار کردن آمريکا به استرداد شاه و اموال ملت ايران، دانشجويان تصميم به اشغال سفارت آمريکا گرفتند.

ادامه مطلب: روز مبارزه با استکبار جهاني

پرچمداران تمدن اسلامي

رای دهی:  / 8

پرچمداران تمدن اسلامي

رهبر معظم انقلاب در اجتماع پر شکوه ده‌ها هزار نفر از فرماندهان بسيج:

تبیین ویژگی‌ها و روش‌های فريبکارانه و حق ناپذير استکبار جهانی بویژه امریکا/ ايستادگي و اقتدار ملت تنها راه مأيوس شدن دشمن/ حمايت قطعي از دولت و مسؤلان/ در بحث هسته اي از حقوق ملت، حتي يک قدم عقب نشيني نشود (۱۳۹۲/۰۸/۲۹ - ۱۲:۰۰)

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز(چهارشنبه) در اجتماع پر شکوه دهها هزار نفر از فرماندهان بسيج، بسيج را مظهر ثبات، افتخار و ابهت نظام اسلامي برشمردند و با تبيين ويژگيها و روشهاي فريبکارانه و حق ناپذير استکبار جهاني و در رأس آن آمريکا، ايستادگي و اقتدار ملت را تنها راه مأيوس شدن دشمن برشمردند و با تأکيد بر حمايت قطعي از دولت و مسؤلان افزودند: در بحث هسته اي خطوط قرمز بايد رعايت شود و از حقوق ملت، حتي يک قدم عقب نشيني نشود.

ادامه مطلب: پرچمداران تمدن اسلامي

22 اسفند،روزشهید

رای دهی:  / 5
 • 22 اسفند؛ روز شهدا
 • ۲2 اسفند سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی گرامی باد.
 • «بنیاد شهید از همه بنیادها افضل است برای این که شهید از همه افراد افضل است ».
 • از سال 1383 روز 22 اسفند با عنوان روز بزرگداشت شهدا تنظیم و در تقویم ثبت گردید
 •  امسال با توجه به اینکه این روز مصادف با وفات ام البنین (ص) است همزمان با عنوان روز تکریم مادران همسران شهدا نیز نامیده شد
کلیک کنید، سالروز تشکیل بنیاد شهید22 اسفند،روزشهید

عیدفطرووحدت کلمه اسلام

رای دهی:  / 7

«این عید سعید مبارک فطر را به همه مسلمین جهان و ... تبریک عرض مى‏ کنم. مبارک آن روزى است که تمام دولتهاى اسلامى با ملتها با هم باشند و همه با هم، هم صدا و همه با هم، هم مقصد و اسلام را در همه جا زنده کنند و همه ممالک اسلامى متحد شوند تا اینکه دست ابرقدرتها را از ممالک خودشان قطع کنند. »(صحیفه امام، ج‏13، ص: 93)

اسلام دین سیاست است، دینى است که در احکام او، در مواقف او، سیاست به وضوح دیده مى ‏شود. در هر روز اجتماعات در تمام مساجد کشورهاى اسلامى، از شهرستان ها گرفته است تا دهات و قُرا و قصبات، روزى چند مرتبه اجتماع براى جماعت، و براى اینکه مسلمین در هر بلدى، در هر قصبه ‏اى، از احوال خودشان مطلع بشوند؛ از حال مستضعفین اطلاع پیدا بکنند. و در هر هفته یک اجتماع بزرگ از همه، در یک محل. و نماز جمعه؛ که مشتمل [بر] دو خطبه است، که در آن خطبتین باید مسائل روز، احتیاجات کشور، احتیاجات منطقه و جهات سیاسى، جهات اجتماعى، جهات اقتصادى طرح بشود، و مردم مطلع بشوند بر این مسائل. و در هر سال دو عید، که در آن دو عید مجتمع بشوند و دو خطبه در آن عید در آن نماز هست.

ادامه مطلب: عیدفطرووحدت کلمه اسلام

راه حل اینها به دست ملت است

رای دهی:  / 8

هرچه ضعف در مسلمین و فساد در ممالک اسلامی است، از حکومتهاست.

یک دولت پوشالی اسرائیل در مقابل مسلمین ایستاده ـ که اگر مسلمین مجتمع بودند، هرکدام یک سطل آب به اسرائیل می‏ریختند او را سیل می‏برد ـ مع‏ذلک در مقابل او زبون هستند.

برای من یک مطلب به شکل معماست و آن این است که همۀ دوَل اسلامیّه و ملتهای اسلام می‏دانند که این درد چیست، می‏دانند که دستهای اجانب در بین است که اینها را متفرق از هم بکند، می‏بینند که با این تفرقه‏ها ضعف و نابودی نصیب آنها می‏شود، می‏بینند که یک دولت پوشالی اسرائیل در مقابل مسلمین ایستاده ـ که اگر مسلمین مجتمع بودند، هرکدام یک سطل آب به اسرائیل می‏ریختند او را سیل می‏برد ـ مع‏ذلک در مقابل او زبون هستند.

ادامه مطلب: راه حل اینها به دست ملت است

حماسه «نهم دی ماه» در کلام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

رای دهی:  / 18

9dey88در تاریخ ماندگار شد

روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل همند؛ این انسانها هستند، این اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمیکشد و آن را مشخص میکند، متمایز میکند، متفاوت میکند و مثل یک پرچمی نگه میدارد تا راهنمای دیگران باشد.

ادامه مطلب: حماسه «نهم دی ماه» در کلام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

دهه فجر انقلاب مبارک

رای دهی:  / 13

آیت الله مدرس در کلام امام خمینی رحمت الله علیه

رای دهی:  / 5

ایت الله مدرس

او (رضاخان) با مرحوم مدرس روزگاري گذرانده بود و تماس خصوصي داشت.(از اين رو) فهميد كه با هيچ چيز نمي توان او را قانع كرد، نه با تطميع و نه با تهديد و نه منطقي صحيح داشت كه او را قانع كند.(رضاخان) از او (مدرس) حال علماي ديگر را سنجيد و

ادامه مطلب: آیت الله مدرس در کلام امام خمینی رحمت الله علیه

آینده انقلاب اسلامی (قسمت اول)

رای دهی:  / 17

آینده انقلاب اسلامی از دیدگاه استاد شهید مرتضی مطهری

قسمتی از متن کتاب آینده انقلاب اسلامی  - مجموعه سخنرانی های استاد شهید مرتضی مطهری را در دو قسمت در سایت قرارمی دهیم تا  مرور ی برافکار و آرائ و تئوری های بی بدیل این استاد فرزانه داشته باشیم .

سفارش امام راحلمان :«مطهري فرزند عزيز براي من و پشتوانه اي محكم براي حوزه هاي ديني و علمي و خدمتگذاري ‏سودمند براي ملت و كشور بود . ‏من به دانشجويان و طبقه روشنفكران متعهد توصيه مي كنم كه كتاب هاي اين استاد عزيز را نگذارند ‏با دسيسه هاي غير اسلامي فراموش شود . ‏آثار قلم و زبان او بي استثنا آموزنده و روان بخش است و مواعظ و نصايح او كه از قلبي سرشار از ‏ايمان و عقيدت نشات مي گرفت ، براي عارف و عامي سودمند و فرح زا است . ‏»

استادی که دشمنان در مقابل تفکر نابش استقلال،آزادی،حاکمیت اسلام و سیره علمی وعملیش همانا تبلور حقیقی دین وسیاست برنتافتندوبا ترورش خواستندخلأ فکری را در نسل جوان ،دانشگاه ها و ...بوجود آورن

ادامه مطلب: آینده انقلاب اسلامی (قسمت اول)

معناي ولايت وانواع آن

رای دهی:  / 9

غدیر1

«ولايت »

«ولايت» واژه اي عربي است كه ازكلمه ي « وَلْي» گرفته شده است.«وَلْي» در لغت عربي، به معناي آمدن چيزي است درپي چيز ديگر؛ بدون آن كه فاصله اي درميان آن دو باشد كه لازمه ي چنين تواني و ترتّبي،قرب و نزديكي آن دو به يكديگر است. ازاين رو، اين واژه با هيئت هاي مختلف(به فتح و كسر) درمعانيِ«حبّ و دوستي» ،« نصرت وياري»« متابعت و پيروي»، و « سرپرستي» استعمال شده كه وجه مشترك همه اين معاني همان قرب معنوي است.

مقصود از واژه ي« ولايت» دربحث ولايت فقيه،آخرين معناي مذكور يعني « سرپرستي»  است. ولايتِ به معناي سرپرستي، خود داراي اقسامي است وبايد هريك توضيح داده شود تا روشن گردد كه دراين مسأله، كدام يك ازآنها مورد نظر مي باشد.

ولايت تكويني، ولايت برتشريع، ولايت تشريعي

ادامه مطلب: معناي ولايت وانواع آن

عوامل پیروزی انقلاب اسلامی

رای دهی:  / 11

 مدرسه علمیه رضویهرمز پیروزی شما اول ایمان ثابت؛ و بعد وحدت کلمه. این دو مطلب را حفظ کنید.

ایمان و وحدت

روی موازین مادی، روی موازین عادی باید با یک یورش، ما از بین رفته باشیم. باید همۀ ما یک لقمۀ آنها باشیم! لکن قدرت ایمان، پشتیبانی خدای تبارک و تعالی، اتکال به ولی عصر ـ سلام اللّه  علیه ـ شما را پیروز کرد. برادران من! از یاد نبرید این رمز پیروزی را.

ادامه مطلب: عوامل پیروزی انقلاب اسلامی

نماهنگ : مسئله اصلی

رای دهی:  / 11

 

 

 درصورت عدم نمایش نمااهنگ فلش پلیر مرورگرتان  رافعال بنمایید

پیام امام خمینی(ره): روز قدس روز مقابله مستضعفين عليه مستكبرين

    يكى از وقايع تاريخى كه بسيار حائز اهميت است در اوائل پيروزى انقلاب اسلامى ايران كه به دست زعيم و رهبر كبير مسلمين جهان حضرت امام خمينى ره دائر شده، «روز جهانى قدس است‏» كه از روز جمعه آخر ماه مبارك رمضان 1399 قمرى (1358 شمسى) شروع و مقرر گشت هر ساله در چنين روزى تمام مسلمين جهان راهپيمايى كنند.

    اينك پيام امام خمينى قدس سره به مناسبت روز جهانى قدس از نظر خوانندگان گرامى مى‏گذرد:

    بسم الله الرحمن الرحيم

    من طى ساليان دراز, خطر اسرائيل غاصب را گوشزد مسلمين نمودم كه اكنون , اين روزها به حملات وحشيانهء خود به برادران و خواهران فلسطينى شدت بخشيده است و به ويژه در جنوب لبنان به قصد نابودى مبارزان فلسطينى پياپى خانه و كاشانه ايشان را بمباران مى كند.

ادامه مطلب: نماهنگ : مسئله اصلی

مقام و منزلت زن در جوامع غرب و اسلام

رای دهی:  / 7

«المرأة الریحانة لیست قهرمانة»[1]

یکی از موضوعاتی که در طول تاریخ در معرض آراء و تفسیرهای گوناگون قرار گرفته و همواره دچار افراط و تفریط شده است، شخصیت و جایگاه فردی، خانوادگی و اجتماعی زن است. زن منشأ رحمت الهی و جلوة ربوبیت حق است. جایگاه و مقام زنان با توجه به محدودیت های مختلفی که زنان با آن ها دست به گریبانند، موضوعی قابل تحقیق در تمام جوامع و در تمام برهه های تاریخی است. امروزه نیز کج اندیشی ها و عدم تعادل در این باب، در جوامع مختلف فراوان به چشم می خورد. در این میان، تنها چشمة زلال مکتب انبیاء و اوصیای الهی است که به دور از هر گونه افراط و تفریط و با تکیه بر وحی و استمداد از خالق هستی، به ترسیم جایگاه حقیقی زنان متناسب با آفرینش آنان پرداخته است.

ادامه مطلب: مقام و منزلت زن در جوامع غرب و اسلام

روایت تاریخی : «۹ دی؛ روز شكست فتنه از مردم»

رای دهی:  / 10

9دی روز شکست فتنهلطفا برای دانلود بر روی عکس کلیک راست نموده و View image  سپسSave image As  راکلیک نمایید:

روز نهم دی در تاریخ ماند. این جمله رهبر انقلاب اسلامی است. ایشان فتنه ۸۸ را حاصل برنامه‌ریزی چندین ساله‌ی دشمنان و در ادامه‌ی قضایایی چون فتنه‌ی سال ۷۸ تحلیل میكنند و راه‌حل علاج آن را حركت عظیم مردمی همانند آنچه در ۹ دی سال ۸۸ اتفاق افتاد می‌دانند. از نگاه رهبر انقلاب روح دیانت حاكم بر دلهای مردم و توجه به فرهنگ عاشورا از خصوصیات مشترك حماسه‌ی ۹ دی و حوادث دوران پیروزی انقلاب اسلامی است.

آیت الله خامنه ای حركت ۹ دی را عامل در هم پیچیده‌شدن بساط فتنه و فتنه‌گران و حادثه ای ماندنی در تاریخ معرفی می‌كنند.

آنچه در ادامه می‌آید گزیده‌ای از «روایت تاریخی حماسه ۹ دی» در بیانات رهبر انقلاب اسلامی است:

ادامه مطلب: روایت تاریخی : «۹ دی؛ روز شكست فتنه از مردم»